Šeštadienis, 2024-04-20, 11:17 AM
Welcome Svečias
Pagrindinis | Registracija | Prisijungti
''Kartą užsukęs, negali sustot...''









Forum moderator: Romeniukas  
Forumas » ŠEIMA » Sveikata » Ką daryti,kad vaikas nesirgtų?
Ką daryti,kad vaikas nesirgtų?
RomeniukasData: Penktadienis, 2010-08-06, 0:13 AM | Žinutė # 1








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:panevezys
Forumo mylimieji
Žinutės: 19290
Apdovanojimai: 23
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
Jeigu jūsų mažylis nuo pat gimimo nuolat serga, tai reiškia, kad jis neprisitaiko prie išorinių sąlygų (vyksta konfliktas).


Pagalba naujokams ir ne tik čia

Atsijungęs
RomeniukasData: Penktadienis, 2010-08-06, 0:15 AM | Žinutė # 2








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:panevezys
Forumo mylimieji
Žinutės: 19290
Apdovanojimai: 23
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
Imuniteto sistemos formavimas ir jo funkcionavimas visų pirma priklauso nuo vidinių sąlygų, arba kitaip tariant „gyvenimo būdo“: mitybos, gėrimo, oro, fizinių krūvių, poilsio bei ligų gydymo.
uolat sergančio peršalimo ligomis vaiko tėvai pirmiausiai turi suprasti, kad čia kaltas ne pats mažylis, o jį supantys suaugusieji, kurie niekaip negali suprasti ir rasti atsakymų į paprastus klausimus – kas yra gerai ir kas blogai. Labai sunku sau pačiam pripažinti, kad būtent mes kažką darome ne taip – ne taip maitiname, rengiame, ilsimės ar elgiamės vaikui sergant.
tebuklingų tablečių nuo silpnos imuninės sistemos nėra. Tačiau yra efektyvus realių ir praktinių veiksmų būdas. Peržvelgsime svarbiausius dalykus. Tai ir bus atsakymai į klausimus, kas yra gerai, o kas blogai.

Kambario oras

Švarus, grynas, švelnus. Vengti visko, kas turi kvapą – lako, dažų, dezodoranto, skalbimo priemonių.
smile
Gyvenamoji vieta

Esant nors mažiausiai galimybei, paskirkite vaikui atskirą kambarį. Vaiko kambaryje nebus kur kauptis dulkėms, galėsite nuolat drėgna šluoste valyti dulkes (nenaudojant vandenyje jokių dezinfekuojančių priemonių).
Pageidautina, kad būtų radiatoriaus reguliatorius ir oro drėkintuvas, bei dulkių siurblys su vandens filtru, o žaislai laikomi žaislų dėžėje. Knygelės sudėtos lentynoje su stiklu, kad mažiau kauptųsi dulkės.

Viskas surinkta, kas išmėtyta + grindų plovimas +dulkių valymas: tai standartiniai dalykai, atliekami prieš miegą. Ant sienos pakabinkite termometrą ir drėgmės matuoklį. Naktį šie prietaisai turėtų rodyti 18 C šilumos ir 50-70% drėgnumą. Būtinas reguliarus vėdinimas, ypač intensyvus ryte, atsikėlus po miego.

Miegas
Miegokite išvėdintame, vėsiame kambaryje, pagal pageidavimus – su šilta pižama ar po šilta antklode. Būtinai švarūs patalynės užvalkalai, išskalbti su vaikiškomis skalbimo priemonėmis ir gerai išskalauti.

Maitinimasis
Jokiais būdais ir jokiomis aplinkybėmis neverskite vaikučio valgyti. Idealu maitinti ne tuomet, kai paruošiamas maistas, o tada, kai vaikutis pats prašo valgyti. Venkite duoti maisto tarp pagrindinių maitinimų. Nepiktnaudžiaukite egzotiškais produktais. Nekaitaliokite dažnai maisto produktų. Natūralūs saldumynai (medus, razinos, džiovintos slyvos ir t.t.) tinka geriau negu skanėstai, pagaminti su saldikliais. Stebėkite, kad burnoje neliktų maisto likučių, ypač saldžių.


Gėrimas

Duokite atsigerti, kai vaikas nori - mažylis turi numalšinti troškulį. Optimalus gėrimo pasirinkimas: negazuotas, nevirtas mineralinis vanduo, kompotai, vaisių arbatos. Gėrimas turi būti kambario temperatūros. Jeigu seniau visus gėrimus pašildydavote – pamažu mažinkite šildymo temperatūrą.

Apranga

Pakankamai minimali. Prisiminkite, kad perkaitimas ligas sukelia dažniau negu peršalimas. Vaikas neturėtų būti aprengtas daugiau negu jo tėvai. Nurenkite vaiką palaipsniui.

Žaislai

Labai atsakingai parinkite tik kokybiškus žaislus, ypač jeigu vaikas deda juos į burną. Jeigu manote, kad žaislas turi kvapą arba gali sulūžti – tokio žaislo tiesiog nepirkite. Bet kokie minkšti žaisliukai – dulkių, alergenų ir mikroorgnizmų kaupikliai. Parinkite skalbiamus žaisliukus. Plaunamus žaisliukus nuolat nuplaukite.

Pasivaikščiojimai

Pasivaikščiokite kasdien ir aktyviai. Nugalėkite savo ,,pavargau, negaliu, nenoriu“. Labai pravartu pasivaikščioti vakare, prieš naktinį miegą.

Grūdinimas

Sportas
Idealiausia sportuoti gryname ore. Bet koks sportavimas, leidžiantis aktyviai bendrauti su kitais vaikais uždaroje patalpoje, nepageidautinas. Plaukiojimas bendro naudojimo baseiniose dažnai nėra tinkamas dėl nuolatinių vaiko susirgimų.

Papildomi užsiėmimai

Jie tinkamai parenkami pagal gyvenamąją vietą, kai sveikatos būklė neleidžia išeiti iš namų. Pirmiausia reikia nustoti nuolat sirgti, o tik vėliau pradėti lankyti įvairias veiklas: chorą, užsienio kalbų kursus, dailės studijas ir t.t.

Vasaros poilsis
Vaikas turi pailsėti nuo kontakto su kitais žmonėmis, nuo miesto oro, nuo chloruoto vandens ir buitinės chemijos. Dažniausiai poilsis prie jūros nepadeda dažnai sergančiam vaikui, nes daugelis kenksmingų faktorių išlieka, plius prisideda maitinimasis viešose vietose ir blogesnės, lyginant su namais, gyvenimo sąlygos.

Idealus, dažnai sergančio vaiko poilsis atrodo taip (svarbus kiekvienas žodis): vasarą gyvenimas kaime, pripučiamas baseinas su šulinio vandeniu, šalia smėlio dėžė. Rūbai: trumpos kelnytės, basos kojos.

Prieš valgį prausimasis su muilu. Maitinkite tik tuomet, kai užsinorės ir pradės prašyti pats. Murzinas, pusnuogis vaikutis, kuris iš vandens iššoka tiesiai į smėlio dėžę, prašosi valgyti, kvėpuoja grynu oru ir neturi kontakto su daugybe žmonių per 3 – 4 savaites sustiprins imunitetą, kurį pažeidė gyvenimas mieste.

Susirgimų profilaktika

Mažai tikėtina, kad nuolat sergantis mažylis persišaldė ar kilogramais valgė ledus. Taigi dažni susirgimai – tai ne peršalimai, o virusinės infekcijos. Jeigu vaikutis penktadienį dar sveikas, o sekmadienį jam vėl užgulė nosį, tai reiškia, kad laikotarpiu nuo penktadienio iki sekmadienio mažylis „pasigavo“ naują virusą. Dėl to kalti jo giminaičiai: dažniausiai senelis, kuris, pasinaudojęs nelauktu anūko pasveikimu, pasistengė mažylį nusivesti į cirką ar kitą masinio susibūrimo vietą.

Pagrindinė tėvų užduotis – kuo sąžiningiau laikytis gydytojų rekomendacijų, kurios buvo išdėstytos anksčiau. Visaip vengti nereikalingų kontaktų su žmonėmis, kuo dažniau plauti rankas, palaikyti imunitetą.

Jeigu vaikas dažnai serga virusinėmis infekcijomis, tai reiškia - jis dažnai užsikrečia.

Vaikas čia niekuo nekaltas. Tai jo šeimos elgesio modelis. Taigi reikia keisti šeimos elgesio modelį, o ne gydyti mažylį.


Pagalba naujokams ir ne tik čia

Atsijungęs
RomeniukasData: Antradienis, 2010-08-24, 4:25 PM | Žinutė # 3








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:panevezys
Forumo mylimieji
Žinutės: 19290
Apdovanojimai: 23
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
Na ką mamytės artėja rudenėlis,su juo ir vaikučių ligos liudna Ar per vasara užgrudinote savo vaikus 10 Na mes tai labai daug laiko praleidome kieme,daug maudėmės,buvome prie jūros,gal tai tikimės kiek padės,nemažai privalgė daržovių,uogų,gavo vitaminų,tai tikimės,kad taip nebesirgsime,beto jau ir paaugome. _liuks_

Pagalba naujokams ir ne tik čia

Atsijungęs
snieguoliukeData: Antradienis, 2010-08-24, 8:04 PM | Žinutė # 4








[ (LT) ]

Grupė: Patikimi
Lygis:
Miestas:Panevėžys
Forumo mylimieji
Žinutės: 21154
Apdovanojimai: 20
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
na mes kaip ir specialiai nesigrūdinome, grynas oras, šviežias maistas, daug vaisių daržovių, sukaupėm daug atsargų žiemai nereikės pirkti iš parduotuvės su visokiomis E, _liuks_ prie jūros pailsėjom netrumpai, kaip tiktuo laiku buvo jodo suaktyvėjimas tai sako kad labai gerai _liuks_ , o šeip kad neturime didelių sveikatos nusiskundimų, nelinkęs sirgti mūsų vyrukas, tai tikimės kad ir ši žiema bus be išeimčių

Kalba man už nugaros? Vadinasi aš priekyje ! Aptarinėja mano gyvenimą? Reiškia jis įdomesnis nei jų ! Stengiasi įžvelgti trūkumus? Reiškia pavydi ! O jei pavydi- vadinasi yra ko pavydėti :)
Atsijungęs
RomeniukasData: Ketvirtadienis, 2010-09-02, 3:49 PM | Žinutė # 5








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:panevezys
Forumo mylimieji
Žinutės: 19290
Apdovanojimai: 23
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
Jėtau mano draugės berniukas tik vieną dieną nuėjo į darželį ir jau sirguliuoja liudna kitos draugės vaikas tai pat suslogavo,kosti liudna Jėtau nejaugi ir mes pradėsime sirgti Kol kas jokių slogų ar kosulių nesimato nesigirdi Nenorime srigti,eisim šiandien pas močiutę pasiimtinaturalaus medaus,dėsiu medų vaikams į arbatą vietoj cukraus.

Pagalba naujokams ir ne tik čia

Atsijungęs
snieguoliukeData: Ketvirtadienis, 2010-09-02, 4:39 PM | Žinutė # 6








[ (LT) ]

Grupė: Patikimi
Lygis:
Miestas:Panevėžys
Forumo mylimieji
Žinutės: 21154
Apdovanojimai: 20
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Quote (Romeniukas)
Jėtau mano draugės berniukas tik vieną dieną nuėjo į darželį ir jau sirguliuoja kitos draugės vaikas tai pat suslogavo,kosti Jėtau nejaugi ir mes pradėsime sirgti Kol kas jokių slogų ar kosulių nesimato nesigirdi Nenorime srigti,eisim šiandien pas močiutę pasiimtinaturalaus medaus,dėsiu medų vaikams į arbatą vietoj cukraus.

na jei vaiko imunitetas silpnesni tai manau ir serga, o jei darželyje ateina su sloga to ir užtenka kitam galvoju ,


Kalba man už nugaros? Vadinasi aš priekyje ! Aptarinėja mano gyvenimą? Reiškia jis įdomesnis nei jų ! Stengiasi įžvelgti trūkumus? Reiškia pavydi ! O jei pavydi- vadinasi yra ko pavydėti :)
Atsijungęs
snieguoliukeData: Ketvirtadienis, 2010-09-02, 5:45 PM | Žinutė # 7








[ (LT) ]

Grupė: Patikimi
Lygis:
Miestas:Panevėžys
Forumo mylimieji
Žinutės: 21154
Apdovanojimai: 20
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
pas mus grupėje yra mergaitė tai kelias dienas paeina į darželį ir serga beveik mėnesį vėl paeina ir t.t., tai per mokslo metus būna darželyje kokį mėnesį galvoju galvoju liudna

Kalba man už nugaros? Vadinasi aš priekyje ! Aptarinėja mano gyvenimą? Reiškia jis įdomesnis nei jų ! Stengiasi įžvelgti trūkumus? Reiškia pavydi ! O jei pavydi- vadinasi yra ko pavydėti :)
Atsijungęs
RomeniukasData: Ketvirtadienis, 2010-09-02, 6:35 PM | Žinutė # 8








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:panevezys
Forumo mylimieji
Žinutės: 19290
Apdovanojimai: 23
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
Prastai su ligoniukais,tai mokykloje ir taip sirguliuos galvoju tai kad ir mokiklinukai šaltuoju metu labai serga ne tik darželinukai

Pagalba naujokams ir ne tik čia

Atsijungęs
snieguoliukeData: Ketvirtadienis, 2010-09-02, 6:51 PM | Žinutė # 9








[ (LT) ]

Grupė: Patikimi
Lygis:
Miestas:Panevėžys
Forumo mylimieji
Žinutės: 21154
Apdovanojimai: 20
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Quote (Romeniukas)
Prastai su ligoniukais,tai mokykloje ir taip sirguliuos tai kad ir mokiklinukai šaltuoju metu labai serga ne tik darželinukai

tikrai prastai, kad ir oras dabar net nežinai kaip rengti, per šiltai aprengsi blogai, per mažai irgi blogai galvoju


Kalba man už nugaros? Vadinasi aš priekyje ! Aptarinėja mano gyvenimą? Reiškia jis įdomesnis nei jų ! Stengiasi įžvelgti trūkumus? Reiškia pavydi ! O jei pavydi- vadinasi yra ko pavydėti :)
Atsijungęs
RomeniukasData: Penktadienis, 2010-09-03, 4:45 PM | Žinutė # 10








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:panevezys
Forumo mylimieji
Žinutės: 19290
Apdovanojimai: 23
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
Tai kai pažiūriu rytais jau veda vaikus su piršinėmis,tai kas bus kai dar šaltesni orai bus,kuom tada rengs,kartais per daug vaikus prirengia mamos,jau dabar eina vaikai su žieminėmis triukėmis,tai kuom tada rengs žiemą galvoju
o kitos mamos laiko vaikus namie šiltnamio sąligomis,ir išvedus į kiemą ant rytojaus jau vaikas susloguoja


Pagalba naujokams ir ne tik čia

Atsijungęs
snieguoliukeData: Penktadienis, 2010-09-03, 8:55 PM | Žinutė # 11








[ (LT) ]

Grupė: Patikimi
Lygis:
Miestas:Panevėžys
Forumo mylimieji
Žinutės: 21154
Apdovanojimai: 20
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Quote (Romeniukas)
o kitos mamos laiko vaikus namie šiltnamio sąligomis,ir išvedus į kiemą ant rytojaus jau vaikas susloguoja

jo tikra tiesa, na tikiuosi kad mūsiškis ir šiemet nesirgs _liuks_ _liuks_ _liuks_ kažkaip neturime dėl to problemos _liuks_
o manau kad vaikų ligos labai priklauso nuo vaiko rengimo _liuks_


Kalba man už nugaros? Vadinasi aš priekyje ! Aptarinėja mano gyvenimą? Reiškia jis įdomesnis nei jų ! Stengiasi įžvelgti trūkumus? Reiškia pavydi ! O jei pavydi- vadinasi yra ko pavydėti :)
Atsijungęs
RomeniukasData: Trečiadienis, 2010-09-08, 8:32 AM | Žinutė # 12








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:panevezys
Forumo mylimieji
Žinutės: 19290
Apdovanojimai: 23
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
Ką mamytės patartumėte duoti vaikui,kad užbėgti ligai už akių galvoju Mažylis labai panašu,kad gali sirgti,labai dažnai čiaudo,ligtai slogytė nori rodytis,galvoju ką čia tokio nupirkti,kad neisisirgtų galvoju

Pagalba naujokams ir ne tik čia

Atsijungęs
LauritukeData: Trečiadienis, 2010-09-08, 8:53 AM | Žinutė # 13








[ (LT) ]

Grupė: Administratorė
Lygis:
Administratorė
Žinutės: 30254
Apdovanojimai: 36
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už forumo ir puslapio įkūrimą Forumo siela Plepučių,pleputė
Quote (Romeniukas)
Ką mamytės patartumėte duoti vaikui,kad užbėgti ligai už akių galvoju Mažylis labai panašu,kad gali sirgti,labai dažnai čiaudo,ligtai slogytė nori rodytis,galvoju ką čia tokio nupirkti,kad neisisirgtų galvoju

Actifeda duok jis mums labai padeda slogai o jai dar pradžia visai gerai


Pagalba naujokams ir ne tik čia
Forumo taisyklės ir ne tik čia
Sveikinimų atvirukai

Atsijungęs
RomeniukasData: Trečiadienis, 2010-09-08, 9:01 AM | Žinutė # 14








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:panevezys
Forumo mylimieji
Žinutės: 19290
Apdovanojimai: 23
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
Quote (Laurituke)
Actifeda duok jis mums labai padeda slogai o jai dar pradžia visai gerai

Aš pie jį žinok ir galvojau taip reikės ir padaryti. vakare medaus su pienu užduosiu gal viskas bus gerai miela


Pagalba naujokams ir ne tik čia

Atsijungęs
LauritukeData: Trečiadienis, 2010-09-08, 9:07 AM | Žinutė # 15








[ (LT) ]

Grupė: Administratorė
Lygis:
Administratorė
Žinutės: 30254
Apdovanojimai: 36
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už forumo ir puslapio įkūrimą Forumo siela Plepučių,pleputė
Quote (Romeniukas)
Aš pie jį žinok ir galvojau taip reikės ir padaryti. vakare medaus su pienu užduosiu gal viskas bus gerai miela

jo turėtų suveikti _liuks_


Pagalba naujokams ir ne tik čia
Forumo taisyklės ir ne tik čia
Sveikinimų atvirukai

Atsijungęs
Forumas » ŠEIMA » Sveikata » Ką daryti,kad vaikas nesirgtų?
Search:



Kartą užsukęs negali sustoti© 2024