Šeštadienis, 2024-04-20, 6:42 AM
Welcome Svečias
Pagrindinis | Registracija | Prisijungti
''Kartą užsukęs, negali sustot...''









Forum moderator: Romeniukas  
Forumas » ŠEIMA » Vaikų auklėjimas » Bausmės vaikams (Kokias bausmes taikot savo vaikui?ir ar aplamai jas taikot?)
Bausmės vaikams
RomeniukasData: Penktadienis, 2009-12-11, 9:42 AM | Žinutė # 46








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:panevezys
Forumo mylimieji
Žinutės: 19290
Apdovanojimai: 23
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
stovi kampe ir broliukas jai prireikia,bet tai buvo gal vienas kartas,nes jis nieko blogo nedaro isskyrus lakstymas per visus kambarius. tai kad mazylis kai nusikalsta pats jau nueina i kampa nebereikia sakyti,jis ten atsiseda pradeda zaisti uzsizaidzia tai ir praeina tas laikas.per prievarta mes jo kampe nelaikome.

Pagalba naujokams ir ne tik čia

Atsijungęs
Vai2skeData: Penktadienis, 2009-12-11, 11:54 AM | Žinutė # 47








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:Pnvz
Forumo mylimieji
Žinutės: 7050
Apdovanojimai: 36
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
pas mus didziausia bausme buna be eiles plauti indus, arba stop kompiuteriui juokas

Pagalba naujokams ir ne tik čia
Forumo taisyklės ir ne tik čia
Atsijungęs
RomeniukasData: Penktadienis, 2009-12-11, 12:04 PM | Žinutė # 48








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:panevezys
Forumo mylimieji
Žinutės: 19290
Apdovanojimai: 23
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
Quote (vaidabas)
pas mus didziausia bausme buna be eiles plauti indus, arba stop kompiuteriui

aciu dievui jau ilga laika nebeturime problemos del kompiuterio,o buvo tai ojojoj liudna
bet tai jau praeitis net nebepriseda ir nebepraso. _liuks_
na indus plauti mes dar per mazi,o vyresnelis tai net labai megsta plauti pats praso,cia jau ne bausme butu juokas
dabar tai geriausia pasakai kad neateis kaledu senelis pas negera vaika ir veikia kuriam laikui juokas


Pagalba naujokams ir ne tik čia

Atsijungęs
zuikaData: Penktadienis, 2009-12-11, 12:31 PM | Žinutė # 49








[ (LT) ]

Grupė: Patikimi
Lygis:
Miestas:......
Forumo mylimieji
Žinutės: 3559
Apdovanojimai: 26
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
mes kai susipykstam as ja visada nuvarau i savo kambari pagulet,sakau kai apsiraminsi galesi ateit...
Atsijungęs
RomeniukasData: Penktadienis, 2009-12-11, 12:38 PM | Žinutė # 50








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:panevezys
Forumo mylimieji
Žinutės: 19290
Apdovanojimai: 23
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
Quote (zuika)
mes kai susipykstam as ja visada nuvarau i savo kambari pagulet,sakau kai apsiraminsi galesi ateit...

irgi geras budas nusiraminti _liuks_ mes ir kartais taip darome _liuks_ ateina tada kaip niekur nieko su sypsena veide miela


Pagalba naujokams ir ne tik čia

Atsijungęs
RomeniukasData: Šeštadienis, 2010-03-27, 7:26 PM | Žinutė # 51








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:panevezys
Forumo mylimieji
Žinutės: 19290
Apdovanojimai: 23
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
Šiandien buvo gera bausmė mažyliui,uždariau i salioną,ir jam taip nepatiko ten būti vienam,kad net su ašarytėm akyse atėjo,apsikabino mane ir sako;mamyte aš būsiu geras miela miela nepatiko būti vienam uždarytam,tai gal truputi bus draugiškesnis su broliu _liuks_

Pagalba naujokams ir ne tik čia

Atsijungęs
wilmusiaData: Ketvirtadienis, 2010-04-22, 11:44 AM | Žinutė # 52








[ (LT) ]

Grupė: Dalyviai
Lygis:
Miestas:kaunas
Laukiamas dalyvis
Žinutės: 229
Apdovanojimai: 4
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Pasiteisina beržinė košė, nors mūsų protinga valdžia labai tam priešinasi. jei tokios neragautų, po kelių dešimtmečių, ar net tiek nereikėtų, net penkiamečiai mus stumdytų, keiktų, verstų vergaut ir t.t. Vaikai patys geriausi psichologai ir bet kokiomis priemonėmis perimtų valdzią iš tėvų. Užtenka to mokyklose, kur mokytojai tampa vaikų aukomis ir pastumdėliais. Mokytojai nieko padaryt negali. tas pats laukia ir tėvų namuose.

Iš kasdieninių bausnių taikom neleidima ko nors..i lauką, i spektaklius, kinus, neperkam ledų, kai kiti laižo...


Atsijungęs
wilmusiaData: Ketvirtadienis, 2010-04-22, 11:44 AM | Žinutė # 53








[ (LT) ]

Grupė: Dalyviai
Lygis:
Miestas:kaunas
Laukiamas dalyvis
Žinutės: 229
Apdovanojimai: 4
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Vajė, kiek klaidų pavariau skubėdama 10 10

Atsijungęs
RomeniukasData: Šeštadienis, 2010-04-24, 12:57 PM | Žinutė # 54








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:panevezys
Forumo mylimieji
Žinutės: 19290
Apdovanojimai: 23
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
Quote (wilmusia)
Vajė, kiek klaidų pavariau skubėdama 10 10

Nieko pataisysiu miela miela Sutinku su tavo nuomone pilnai


Pagalba naujokams ir ne tik čia

Atsijungęs
snieguoliukeData: Antradienis, 2010-08-17, 9:58 PM | Žinutė # 55








[ (LT) ]

Grupė: Patikimi
Lygis:
Miestas:Panevėžys
Forumo mylimieji
Žinutės: 21154
Apdovanojimai: 20
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
mes kažkaip esame prieš fizines bausmes ar beržinę košę, nežinau kaip bus vėliau miela dabar užtenka apribojimų, kiek pamenu aš pati nuo tėvų gavau beržinės košės tik vieną kartą, bet jį pamenu iki šiol juokas juokas juokas

Kalba man už nugaros? Vadinasi aš priekyje ! Aptarinėja mano gyvenimą? Reiškia jis įdomesnis nei jų ! Stengiasi įžvelgti trūkumus? Reiškia pavydi ! O jei pavydi- vadinasi yra ko pavydėti :)
Atsijungęs
iditData: Trečiadienis, 2010-08-18, 9:32 AM | Žinutė # 56








[ (LT) ]

Grupė: Dalyviai
Lygis:
Miestas:klaipeda,kiskenai
Forumo mylimieji
Žinutės: 7417
Apdovanojimai: 7
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Quote (wilmusia)
Pasiteisina beržinė košė, nors mūsų protinga valdžia labai tam priešinasi. jei tokios neragautų, po kelių dešimtmečių, ar net tiek nereikėtų, net penkiamečiai mus stumdytų, keiktų, verstų vergaut ir t.t. Vaikai patys geriausi psichologai ir bet kokiomis priemonėmis perimtų valdzią iš tėvų. Užtenka to mokyklose, kur mokytojai tampa vaikų aukomis ir pastumdėliais. Mokytojai nieko padaryt negali. tas pats laukia ir tėvų namuose.

pritariu 100% _liuks_ reik visko bet proto ribose.kodel nieks nesneka apie vaikui daroma zala psihologinio smurto?kaip suprantu visos geriau taikot psihologini spaudima nei i subiniuka duodat?!as va martynui neseniai daviau i kaili su dirzu uz tai kad mum susigincijus del tvarkos jis uzsimojo pries mane kumciuku liudna jei dabar buciau nesureagavus tai ka jis gali musti vyresnius? galvoju jo teises svarbesnes uz mano?
Atsijungęs
snieguoliukeData: Trečiadienis, 2010-08-18, 6:46 PM | Žinutė # 57








[ (LT) ]

Grupė: Patikimi
Lygis:
Miestas:Panevėžys
Forumo mylimieji
Žinutės: 21154
Apdovanojimai: 20
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Quote (idit)
pritariu 100% reik visko bet proto ribose.kodel nieks nesneka apie vaikui daroma zala psihologinio smurto?kaip suprantu visos geriau taikot psihologini spaudima nei i subiniuka duodat?!as va martynui neseniai daviau i kaili su dirzu uz tai kad mum susigincijus del tvarkos jis uzsimojo pries mane kumciuku jei dabar buciau nesureagavus tai ka jis gali musti vyresnius? jo teises svarbesnes uz mano?

na manau jei reikės tai kai bus laikas gaus ir mūsiškis tos košės, manau niekas be jos neužauga juokas juokas bet va kai ji naudojama labai dažnai, kartais ir be reikalo tada manau nelabai gerai, o va psichologinis smurtas iš vis siaubas kažkoks galvoju galvoju galvoju o va tikrai ir aš duočiau per subinę jei kumsčiais mosikuotų. kažkaip manau kad vaikas turi savo teises, bet bent jau iki 16m tėvai turi didesnes teises _liuks_ _liuks_ _liuks_


Kalba man už nugaros? Vadinasi aš priekyje ! Aptarinėja mano gyvenimą? Reiškia jis įdomesnis nei jų ! Stengiasi įžvelgti trūkumus? Reiškia pavydi ! O jei pavydi- vadinasi yra ko pavydėti :)
Atsijungęs
iditData: Trečiadienis, 2010-08-18, 9:42 PM | Žinutė # 58








[ (LT) ]

Grupė: Dalyviai
Lygis:
Miestas:klaipeda,kiskenai
Forumo mylimieji
Žinutės: 7417
Apdovanojimai: 7
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Quote (snieguoliuke)
o va psichologinis smurtas iš vis siaubas kažkoks

o kaip tu isivaizduoji psihologini smurta?
Atsijungęs
snieguoliukeData: Trečiadienis, 2010-08-18, 10:00 PM | Žinutė # 59








[ (LT) ]

Grupė: Patikimi
Lygis:
Miestas:Panevėžys
Forumo mylimieji
Žinutės: 21154
Apdovanojimai: 20
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Quote (idit)
o kaip tu isivaizduoji psihologini smurta?

oj su juo aš esu labai susidūrusi, kadangi savo bakalauro darbą rašiau apie fizinį ir psichologinį smurtą . aš asmeniškai manau, kad fizinė bausmė yra geriau nei psichologinis smurtas, nes vaikas kuriam namuose jis naudojamas, tampa užsidarę, bailūs ir pan arba visai priešingai, kažkaip netgi kai apklausiau darželinukų tėvus, tai vyresnių vaikų tėvai naudoja tik psichologinį smurtą galvoju galvoju galvoju
o mes kažkaip dabar naudojam paskatinimus ir apribojimus, kol kas tai veikia kuo puikiausiai _liuks_ _liuks_ , dabar naudojam saulutes ir dėbesėlius, draugė naudoja minusiukus ir pliusiukus _liuks_


Kalba man už nugaros? Vadinasi aš priekyje ! Aptarinėja mano gyvenimą? Reiškia jis įdomesnis nei jų ! Stengiasi įžvelgti trūkumus? Reiškia pavydi ! O jei pavydi- vadinasi yra ko pavydėti :)
Atsijungęs
RomeniukasData: Šeštadienis, 2011-02-26, 6:51 PM | Žinutė # 60








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:panevezys
Forumo mylimieji
Žinutės: 19290
Apdovanojimai: 23
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
10 ALTERNATYVŲ BERŽINEI KOŠEI


Beržinė košė tampa vis labiau neteiktina vaikų auklėjimo priemone. Ir nors daugybė atsakingų tėvų jau suvokia, kad tai – tikrai vienas blogiausių pasirinkimų siekiant vaikui sutramdyti, kartkartėmis net ir jiems pasitaiko pliaukštelėti įsismarkavusiam išdykėliui per sėdynę. Labiau ne auklėjimo sumetimais, o tiesiog išliejant apmaudą, kad toks pyplys drįsta neklausyti, nepaiso draudimo, tyčia krečia šunybes.



Net ir skrupulingieji amerikiečiai, kur fizinės bausmės vaikams nustotos toleruoti kur kas seniau, nei pas mus, prisipažįsta: pasak statistikos, net 25 procentai viduriniosios klasės tėvų savo atžaloms pliaukšteli vidutiniškai 1 kartą per savaitę. O psichologai tuo tarpu skelbia alarmą: kuo dažniau vaikas patiria fizines bausmes, tuo labiau didėja rizika, kad jis augs agresyvus, ims meluoti, apgaudinėti, sunkiau atskirs gėrį ir blogį, jaus mažesnę atsakomybę dėl savo netinkamo elgesio. Be to, fizinėmis bausmėmis baudžiami vaikai labiau linkę blogai elgtis tada, kai tėvai nemato.

Akivaizdu, kad beržinės košės metodas vis dėlto labiau pakenkia nei realiai auklėja. O auklėti vis dėlto reikia. Kokių alternatyvų turi tėvai?



1. Būkite griežti, bet mandagūs.
Vaikai greičiau įsiklauso į tai, ką sakote, kai tariate tai neutraliu, maloniu tonu, o ne rėkiate, šaukiate ar kaip kitaip stengiatės suteikti svarumo savo reikalavimams.

2. Pauzė. Negalite susitvardyti?Nepamirškite: pedagogai nerekomenduoja savo sprendimo ar bausmės keisti. Bet atidėti tikrai galima. Taigi savo autoritetui tikria jei tarsite: „Dabar jaučiuosi pernelyg pikta/-as, kad ką nors nuspręsčiau. Prie šito dar sugrįšime vėliau“. Patikėkite, vėliau jūsų sprendimas tikrai bus išmintingesnis, nei dabar, priimtas pykčio akimirką.

3. Padėkite. Užuot baudę už netinkamą elgesį, dažniau mokykite, auklėkite, priminkite. Ir stenkitės perprasti, kodėl blogas elgesys kartojasi? Galbūt vaikas tiesiog pamiršta, ką turi padaryti, ką įsipareigojo? Paklauskite jo paties, ką galėtumėte padaryti, kad jis atsimintų.

4. Pozityvi nuostata. Ne paslaptis: išankstinė neigiama nuostata ne padeda, o žlugdo teigiamą iniciatyvą. Todėl kaip įmanydami venkite kritikos, priminimo apie nuolat daromas klaidas. Pavyzdžiui, užuot bambėjus „Kiek kartų tau sakiau, kad prieš miegą būtina išsivalyti dantis?“ bus naudingiau paraginti: „Eik, išsivalyk dantis, o kai tai padarysi – pranešk man“.



5. Aiškinkite, o ne gąsdinkite.
Užuot grasinus visomis įmanomomis bausmėmis verčiau išsamiai ir suprantamai pagal vaiko amžių paaiškinti, kokių pasekmių sukels jo netinkamas elgesys. Nustebsite pastebėję, jog kartais tos galimos pasekmės pasirodys netgi baisesnės už jūsų grasinimus. Pavyzdžiui, suraskite internete ar medicinos enciklopedijoje detalių traumų nuotraukų, avarijų vaizdų – ir veikiausiai jūsų penkiamečiui ilgam dings noras spardyti kamuolį prie judrios gatvės ar aikštytis dėl to, kad automobilyje reikia prisisegti saugos diržus.

6. Stenkitės nesupykti.Patyrę derybininkai jums nedvejodami pasakys: jei parodėte, kad supykote – jūs jau morališkai pralaimėjote prieš pašnekovą. Taigi kad ir koks absurdiškas jums atrodytų ginčas su vaiku, stenkitės neparodyti, kad pykstate ir netenkate kantrybės. Kiekvienas konflktas gali būti išspręstas taikiai, o kadangi jūs gyvenime esate daugiau patyrę – tai ir kompromisą surasti labiau jūsų, o ne mažylio pareiga. Nors jei pamokysite, kaip tai daryti – veikiausiai netrukus ir jis išmoks taip spręsti ginčus.

7. Klausyti – naudinga.Turėtumėte vaiką tuo įtikinti. Nes niekas taip gerai nepriverčia žmogaus elgtis pagal jūsų norus kaip žinojimas, kad tai naudinga jam pačiam. Metas eiti namo? Paaiškinkite, jog jei dabar neišeisite iš žaidimų aikštelės – jums neliks laiko iškepti vaikui jo mėgstamą picą ir turės tenkintis visai neskaniu sumuštiniu pietums.

8. Lankstumas – išmintis. Kad ir kaip tikėtumėte, jog jūsų žodis turi būti paskutinis, atsižvelkite, ar tas paskutinis žodis – tikrai motyvuotas, ar jis – tik principo reikalas. Pasakėte mažyliui išjungti televizorių. Bet iki jo mėgstamo filmuko pabaigos telikę 10 minučių. Nejau išties jums taip svarbu, kad jūsų paliepimas būtų įvykdytas tuojau pat? Išklausykite, išgirskite ir vaiko nuomonę, motyvus, pozicijas – ir išvengsite eilinio barnio.



9. Bendradarbiaukite.
Užuot įsakmiai prašę, dažniau pasinaudokite proga bendradarbiauti, klauskite užuot liepę. Jums vaiko elgesys kelia nerimą, jums kliūva jo įpročiai? Taip ir pasakykite: „Turiu problemą. Tau patinka savo rūbus nusirengus numesti į kampą, o man sunku kas vakarą juos rankioti ir dėlioti tvarkingai. Kaip siūlytum man pasielgti? O gal galėtum man padėti?“

10. Būkite išmintingi.Jei nė vienas būdas nepadeda susitarti – ieškokite priežasčių, kodėl vaikas jūsų negirdi, neklauso, negerbia. Gal užuomazgos slypi ne konfliktinėje situacijoje, o apskritai šeimos narių tarpusavio santykiuose? O gal mažasis vis dar nesupranta, ko būtent iš jo norite? Domėkitės, kuo gyvena jūsų vaikas, kasdien raskite po valandėlę laiko su juo pabendrauti, pažaisti, pabūti kartu – ir tikrai rasite išeitį!


Pagalba naujokams ir ne tik čia

Atsijungęs
Forumas » ŠEIMA » Vaikų auklėjimas » Bausmės vaikams (Kokias bausmes taikot savo vaikui?ir ar aplamai jas taikot?)
Search:



Kartą užsukęs negali sustoti© 2024