Ketvirtadienis, 2024-04-25, 3:16 PM
Welcome Svečias
Pagrindinis | Registracija | Prisijungti
''Kartą užsukęs, negali sustot...''









Forum moderator: Laurituke, Romeniukas  
Forumas » ŠEIMA » Vaikučiai » Dantų pasta vaikams
Dantų pasta vaikams
zuikaData: Šeštadienis, 2010-03-13, 12:13 PM | Žinutė # 61








[ (LT) ]

Grupė: Patikimi
Lygis:
Miestas:......
Forumo mylimieji
Žinutės: 3559
Apdovanojimai: 26
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
mes naudojam aquafresh vaikiska...o gal kas is vaikuciu naudoja lakalut vaikiska,ar ji gerai vaikams?
Atsijungęs
LauritukeData: Šeštadienis, 2010-03-13, 1:32 PM | Žinutė # 62








[ (LT) ]

Grupė: Administratorė
Lygis:
Administratorė
Žinutės: 30254
Apdovanojimai: 36
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už forumo ir puslapio įkūrimą Forumo siela Plepučių,pleputė
mes naudojam Baby cocole bananine perkame Rimi labai faina

Pagalba naujokams ir ne tik čia
Forumo taisyklės ir ne tik čia
Sveikinimų atvirukai

Atsijungęs
RomeniukasData: Antradienis, 2010-03-16, 9:32 AM | Žinutė # 63








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:panevezys
Forumo mylimieji
Žinutės: 19290
Apdovanojimai: 23
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
Quote (zuika)
o gal kas is vaikuciu naudoja lakalut vaikiska,ar ji gerai vaikams?

neteko naudoti,bet teko girdėti gerų atsiliepimų _liuks_ _liuks_


Pagalba naujokams ir ne tik čia

Atsijungęs
RomeniukasData: Antradienis, 2010-03-16, 2:44 PM | Žinutė # 64








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:panevezys
Forumo mylimieji
Žinutės: 19290
Apdovanojimai: 23
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
Patarimai, kaip prižiūrėti kūdikių ir vaikų dantis

Vos išdygus pirmajam dantukui, būtina pasirūpinti jo valymu, nesvarbu, kad po kelerių metų jis iškris. O nuo šešerių pradedantys dygti pirmieji nuolatiniai dantys mums bus reikalingi visam gyvenimui. Todėl geriausias ir pigiausias būdas apsaugoti vaikų dantis - tinkamai juos prižiūrėti– išmokyti vaikus taisyklingai bei reguliariai valytis dantis.

Vaikų dantis valyti du kartus dienoje - ryte prieš ar po pusryčių ir vakare prieš einant miegoti. Kūdikiams pirmuosius dantukus valyti sudrėkintu marlės gumulėliu. Minkštas dantų šepetėlis bei vaikiška dantų pasta bus reikalinga tik išdygus krūminiams dantukams. Rekomenduojama iki trejų metų, kol vaikas dar nemoka išspjauti pastos bei išskalauti burnos ertmės, naudoti dantų pastą be fluorido. Nuo trijų metų - vaikišką dantų pastą su fluoridu, o išdygus nuolatiniams dantims, vaikas turi naudoti suaugusiesiems skirtą dantų pastą. Pastos kiekis ant šepetėlio - kaip mažojo piršto nago dydis. Dantis privalu valyti 3 minutes. Svarbu nepamiršti dantų šepetėlio antrąja puse nuvalyti liežuvio, ant kurio taip pat kaupiasi mikroorganizmai.

Vaikai turi patys stengtis valytis dantukus, tačiau tėveliai turi jiems padėti ne tik patarimais, kaip tai atliekama, bet ir imti dantų šepetėlį bei iš naujo kruopščiai valyti vaikų dantis.

Taip pat pagal galimybes dantis vaikams išvalyti iš karto po saldinto ir rūgštaus maisto bei gėrimų vartojimo, kol rūgštys nesuminkštino danties emalio.
Vakare išsivalius dantis negalima vaikui duoti jokių saldžių gėrimų, tik vandens. Tokiu būdu bus išvengta “buteliuko” karieso.

Dantų šepetėlis turi būti keičiamas kas 2-4 mėnesiai, kol šereliai nepradėjo deformuotis.

Nuo 5m vaikai gali naudotis dantų krapštukais. Jais būtina po kiekvieno valgymo išsivalyti tarpdančius, o geriausia – naudoti specialų tarpdančių siūlą. Šių priemonių pagalba net iš siausiausių tarpdančių pašalinami maisto likučius bei mikroorganizmus. Rekomenduojama pasinaudoti tarpdančių siūlais vakare prieš valantis dantis, tada į švarius dantų tarpus lengviau patenka dantų pastos fluoras.
Po valgio, kai nėra sąlygų išsivalyti dantų, tarpdančių, praverčia becukrė kramtomoji guma. Tai ypač patinka vaikams. Kramtant burnoje pagausėja seilių, kurios ir apvalo dantis.

Būtina du kartus per metus nuvesti vaikus pas vaikų odontologą, kuris suteiks žinių apie burnos higieną bei atliks profesionalias higienos procedūras. Dar laukiant gydytojo laukiamąjame, papasakoti vaikui, kas yra dantų gydytojas, ką jis daro, kokias žinias gali suteikti ir kaip pagydomi vaikų dantukai.

Paraginti vaikus gerti vaisvandenius, kolos ir kitus saldžius gėrimus su šiaudeliu, kad šiaudelis burnoje būtų kuo giliau. Taip skystis per šiaudelį pateks iškar į gerklę, neskalaus dantų ir gėrime esanti rūgštis negrauš danties emalio.

Tėveliai dažnai klysta manydami, kad nereikia taisyti ėduonies pažeistų vaikų pieninų dantų. Juos būtina taisyti, nes tai pagrindas dar neišdygusiems nuolatiniams dantims. Bet kokia infekcija burnos ertmėje yra pavojinga vaiko sveikatai.


Pagalba naujokams ir ne tik čia

Atsijungęs
snieguoliukeData: Ketvirtadienis, 2010-03-18, 5:06 PM | Žinutė # 65








[ (LT) ]

Grupė: Patikimi
Lygis:
Miestas:Panevėžys
Forumo mylimieji
Žinutės: 21154
Apdovanojimai: 20
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
mes lakalut naudojam _liuks_ _liuks_ _liuks_ seniau aquafresh naudojom, ir dantų šepetuką kas antrą mėnesį keičiam _liuks_ _liuks_

Kalba man už nugaros? Vadinasi aš priekyje ! Aptarinėja mano gyvenimą? Reiškia jis įdomesnis nei jų ! Stengiasi įžvelgti trūkumus? Reiškia pavydi ! O jei pavydi- vadinasi yra ko pavydėti :)
Atsijungęs
RomeniukasData: Trečiadienis, 2010-09-08, 5:20 PM | Žinutė # 66








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:panevezys
Forumo mylimieji
Žinutės: 19290
Apdovanojimai: 23
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
Mes vėl nupirkome vaikams tokią pat pastą Colgate smiles _liuks_

Pagalba naujokams ir ne tik čia

Atsijungęs
snieguoliukeData: Trečiadienis, 2010-09-08, 8:34 PM | Žinutė # 67








[ (LT) ]

Grupė: Patikimi
Lygis:
Miestas:Panevėžys
Forumo mylimieji
Žinutės: 21154
Apdovanojimai: 20
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
o pas mus darželyje colgate siles, o mes naudojam kažkokią iš vaistinės, daktarė rekomendavo pavadinimas kžkoks keistas labai bet super pasta _liuks_ _liuks_

Kalba man už nugaros? Vadinasi aš priekyje ! Aptarinėja mano gyvenimą? Reiškia jis įdomesnis nei jų ! Stengiasi įžvelgti trūkumus? Reiškia pavydi ! O jei pavydi- vadinasi yra ko pavydėti :)
Atsijungęs
RomeniukasData: Trečiadienis, 2010-09-08, 9:22 PM | Žinutė # 68








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:panevezys
Forumo mylimieji
Žinutės: 19290
Apdovanojimai: 23
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
Dovydas jau pabandė truputi ir mūsų pastos, sako visai nieko,tik aštru juokas žiūrėjau,kad nenurytų,bet daugiau nebeduosiu,dar nuris paskui

Pagalba naujokams ir ne tik čia

Atsijungęs
snieguoliukeData: Trečiadienis, 2010-09-08, 9:23 PM | Žinutė # 69








[ (LT) ]

Grupė: Patikimi
Lygis:
Miestas:Panevėžys
Forumo mylimieji
Žinutės: 21154
Apdovanojimai: 20
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Quote (Romeniukas)
Dovydas jau pabandė truputi ir mūsų pastos, sako visai nieko,tik aštru žiūrėjau,kad nenurytų,bet daugiau

na šeip vyresnių vaikų kur galima naudoti nuo 5 metukų ji ja labai panaši į suaugusiųjų _liuks_


Kalba man už nugaros? Vadinasi aš priekyje ! Aptarinėja mano gyvenimą? Reiškia jis įdomesnis nei jų ! Stengiasi įžvelgti trūkumus? Reiškia pavydi ! O jei pavydi- vadinasi yra ko pavydėti :)
Atsijungęs
RomeniukasData: Trečiadienis, 2010-09-08, 9:26 PM | Žinutė # 70








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:panevezys
Forumo mylimieji
Žinutės: 19290
Apdovanojimai: 23
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
Na ant suaugusių pastos rašo,kad nuo 6 metų galima žirnio dydžio dėtis ant šepetuko,bet mūms dar nėra 6 metukų 10

Pagalba naujokams ir ne tik čia

Atsijungęs
snieguoliukeData: Ketvirtadienis, 2010-09-09, 0:40 AM | Žinutė # 71








[ (LT) ]

Grupė: Patikimi
Lygis:
Miestas:Panevėžys
Forumo mylimieji
Žinutės: 21154
Apdovanojimai: 20
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Quote (Romeniukas)
Na ant suaugusių pastos rašo,kad nuo 6 metų galima žirnio dydžio dėtis ant šepetuko,bet mūms dar nėra 6 metukų

na kiek mačiau tai astos yra įvairis, vienos yra dar mažiukams rašo nuo 1iki 3, kitos 4-6, dar mačiau nuo 6 ir vyresniems, tai mes tokią ir naudojam ir jau senia jis nenuryja, na ta prasme jis ir vaikškos nerydavo, kažkaip gražiai išspjaudavo _liuks_ _liuks_ kiti tai darželyje sakė valgo juokas juokas


Kalba man už nugaros? Vadinasi aš priekyje ! Aptarinėja mano gyvenimą? Reiškia jis įdomesnis nei jų ! Stengiasi įžvelgti trūkumus? Reiškia pavydi ! O jei pavydi- vadinasi yra ko pavydėti :)
Atsijungęs
snieguoliukeData: Ketvirtadienis, 2010-09-09, 7:21 PM | Žinutė # 72








[ (LT) ]

Grupė: Patikimi
Lygis:
Miestas:Panevėžys
Forumo mylimieji
Žinutės: 21154
Apdovanojimai: 20
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
šiandien nusipirkom dantų pastą ir sklalavimo skystį miela tinka vaikams nuo 6m _liuks_ vakare bandysim _liuks_ miela

Kalba man už nugaros? Vadinasi aš priekyje ! Aptarinėja mano gyvenimą? Reiškia jis įdomesnis nei jų ! Stengiasi įžvelgti trūkumus? Reiškia pavydi ! O jei pavydi- vadinasi yra ko pavydėti :)
Atsijungęs
RomeniukasData: Ketvirtadienis, 2010-09-09, 10:21 PM | Žinutė # 73








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:panevezys
Forumo mylimieji
Žinutės: 19290
Apdovanojimai: 23
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
Aš tai pat šiandien vaistinėje nusipirkau skalavimo skysti,bet ne vaikams 10

Pagalba naujokams ir ne tik čia

Atsijungęs
snieguoliukeData: Ketvirtadienis, 2010-09-09, 10:24 PM | Žinutė # 74








[ (LT) ]

Grupė: Patikimi
Lygis:
Miestas:Panevėžys
Forumo mylimieji
Žinutės: 21154
Apdovanojimai: 20
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Quote (Romeniukas)
Aš tai pat šiandien vaistinėje nusipirkau skalavimo skysti,bet ne vaikams

mes dar turim _liuks_ _liuks_ o ten kažkaip užmačiau sakau reikia pabandyti, tai vakare pabandėm tai sakė kad patinka _liuks_ _liuks_


Kalba man už nugaros? Vadinasi aš priekyje ! Aptarinėja mano gyvenimą? Reiškia jis įdomesnis nei jų ! Stengiasi įžvelgti trūkumus? Reiškia pavydi ! O jei pavydi- vadinasi yra ko pavydėti :)
Atsijungęs
RomeniukasData: Pirmadienis, 2010-09-13, 12:20 PM | Žinutė # 75








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:panevezys
Forumo mylimieji
Žinutės: 19290
Apdovanojimai: 23
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
Užmačiau eurokoj vaikišką pastą+skalavimo skystis, tai nupirkau,bet man asmeniškai nesamonė gryna Pasta tai kaip pasta,bet tas tipo skalavimo skystis tai grynas š... 10 Pavadinimas FORAMEN junior

Pagalba naujokams ir ne tik čia

Atsijungęs
Forumas » ŠEIMA » Vaikučiai » Dantų pasta vaikams
Search:



Kartą užsukęs negali sustoti© 2024