Penktadienis, 2024-04-19, 2:15 AM
Welcome Svečias
Pagrindinis | Registracija | Prisijungti
''Kartą užsukęs, negali sustot...''









  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum moderator: Romeniukas  
Forumas » ŠVENTĖS » Krikštynos » Krykštynų laikraštukas (info ir pavyzdžiai)
Krykštynų laikraštukas
vilmuteeData: Ketvirtadienis, 2009-12-24, 2:10 PM | Žinutė # 16








[ (US) ]

Grupė: Dalyviai
Lygis:
Miestas:Rojaus kampelis
Forumo senbūviai
Žinutės: 1022
Apdovanojimai: 21
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
10 isakymu krikšto tėveliams jumoro forma: lotuliukas.gif

1.Mylėkite ir branginkite krikštadukrą ( krikštasūnį), kad jau įsivėlėte į šį reikalą.
2.Padėkite tėveliams... dorai užauginkite
3.Patarkite, iškilus problemoms dėl meilės reikaliukų (kai paūgės truputį).
4.Kartą per pusę metų praleiskite kartu dieną: išradingai, naudingai, linksmai...
(vaikui irgi turėtų būti linksma).
5.Nesišvaistykite pažadais, nes juos reikės ištesėti.
6.Moksleivei padėkite paruošti pamokas ir pasidaryti „šperų“.
7.Švęskite kartu šventes, net ir po 50 metų.
8.Nepamirškite dovanoti dovanų
9.Nelepinkite saldumynais,nes gausite sąskaitą už dantų gydymą.
10. Labai nepykite už iškrėstas iždaigas, nes nervinimasis kenkia grožiui ir
sveikatai.

Atsijungęs
vilmuteeData: Ketvirtadienis, 2009-12-24, 2:14 PM | Žinutė # 17








[ (US) ]

Grupė: Dalyviai
Lygis:
Miestas:Rojaus kampelis
Forumo senbūviai
Žinutės: 1022
Apdovanojimai: 21
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Ženklų analitika

Kaip žinia, kiekvienam Zodiako ženklui būdingi tam tikri principai. Juk kas nors visuomet nori būti pirmas arba užsispirti taip, kad niekas negalėtų išjudinti. Sužinok, kokie pagrindiniai principai valdo tavo ženklą.

Avinas (03.21-04.20)

1. Su manimi geriau nesiginčyti.
2. Pirma geriau padarysiu, o jau paskui pagalvosiu.
3 . Ten, kur kiti stabdo, aš spaudžiu greičio pedalą.
4. Visuomet liksiu jaunas.
5. Daryk taip, kaip aš, nes geriau vis tiek nepadarysi.
6. Pati sunkiausia užduotis - išklausyti savo pašnekovą iki galo.
7. Užsispyrimas - ne yda.
8. Situaciją valdyti sunkiau nei savo emocijas.
9. Vienas avinas - gerai, dviem - jau ne pakeliui.
10. Pirmas nepuolu, tačiau įsikarščiavęs už save neatsakau.

Jautis (04.21-05.21)

1. Pinigų pirkiniams niekuomet negaila.
2. Man nereikia nieko svetimo, o į mano paties - prašom nesikėsinti.
3. Geriau graži sofa nei gražus saulėlydis.
4. Nejudink to, kuris gerai įsitaisė.
5. Valgymas - rimtas užsiėmimas.
6. Švelnus jautukas dvi motinas žindžia.
7. Jei esi antras - ne bėda, nes sutaupei nemažai jėgų.
8. Nekenčiu vienodų žiebtuvėlių.
9. Geriau jau prastas gyvenimas, nei mažas barnis.
10. Degustatorius - štai mano tikrasis pašaukimas.

Dvyniai (05.22-06.21)

1. Aš ši andien kitoks nei buvau vakar.
2. Kas valdo situaciją, tas valdo informaciją.
3. Viena galva gerai, dvi - dar geriau, ypač jeigu jos priklauso tam pačiam žmogui.
4. Figaro šen, Figaro ten.
5. Idėjos neturi užsigulėti kaip maisto produktai.
6. Vienas televizorius ir vienas telefonas namie - gerai, tačiau trys - dar geriau.
7. Kas nesuspėjo, tas pavėlavo.
8. Mėgstu kiekybę, nes kokybei nepakanka laiko.
9. Niekuomet neieškau žodžio kišenėje.
10. Skrendu į nieką nesidairydamas, todėl greitai.

Vėžys (06.22-07.23)

1. Mano namai - mano tvirtovė.
2. Rūpintis kitais - mano tikrasis pašaukimas.
3. Viską turi tie, kas moka laukti.
4. Mėgstu kaupti atsargas.
5. Su draugais reikia susitikti namuose, o ne kavinėje.
6. Niekas taip neglosto širdies kai p prikimštas šaldytuvas.
7. Geriau šiek tiek pataupyti, bet nusipirkti "tikrą" daiktą.
8. Sunku gyventi ten, kur nėra slėptuvės.
9. Visuomet su savimi nešiojuosi vėžio kiautą - savo praeitį.
10. Nejaugi per 20 metų galima sunešioti paltą?

Liūtas (07.24-08.23)

1. Aš nuvesiu jus į šviesų rytojų.
2. Geriau jau kam nors padėti nei sulaukti pagalbos sau.
3. Geros manieros - dalis sėkmės.
4. Saulė šviečia Liūtui.
5. Graži kortelė ant darbo kabineto durų svarbiau nei padorus atlyginimas.
6. Mėgstu daug uždirbti, tačiau dar labiau - leisti pinigus.
7. Rojalis namuose geriau nei pianinas - nesvarbu, kad niekas nemoko juo groti.
8. Nežiūrint mano malonios išorės, viduje aš diktatorius.
9. Jei dirbti - tai daug.
10. Kam jums saulė, jei aš esu šalia?

Mergelė (08.24-09.23)

1. Kantrybe ir darbu pasiekti galima viską.
2. Kuklumas Mergelę puošia.
3. Kiekvienas gyvena sau, tačiau tarnauja kitam.
4. Tvarka būtina visur: tiek virtuvėje, tiek galvoje.
5. Įrodyk man logiškais argumentais, jog mes sukurti vienas kitam.
6. Kreivai įtvirtinta lentyna veda mane iš proto.
7. Didelėse erdvėse aš pasimetu.
8. Man sunkiai sekasi išimti iš vyšnios kauliuką.
9. Kiekvienoje Mergelėje gyvena dama.
10. Musmirei žūtbūt reikia šokti į akis, o kukliam grybui ir taip gerai.

Svarstyklės (09.24-10.23)

1. Be partnerio kaip be rankų.
2. Nekenčiu ginčytis.
3. Laimėk sutikdamas.
4. Principingi būna tik kvailiai.
5. Galiu įpainioti visus ir į bet ką.
6. Grožis išgelbės pasaulį.
7. Viską reikia daryti pagal nuotaiką.
8. Sunkiausia - išsirinkti.
9. Ne visuomet reikia sudėlioti taškus.
10. Nežinau, kokią spalvą mėgstu: baltą ar juodą.

Skorpionas (10.24-11.21)

1. Gaila, kad nėra kam įgelti.
2. Kiekvienas įvykis panašus į sofą - jame gali būti paslėptų spyruoklių.
3. Šypsenai reikia rimtos priežasties.
4. Gali išsilaisvinti iš bet ko, tik ne iš savo aistrų.
5. T raukiu meilės dainą mūšio lauke.
6. Ne kiekvienas atlaiko mano žvilgsnį.
7. Mano aistros kaip ryklys - retai kada išplaukia į paviršių.
8. Pasaulis be riterių miršta.
9. Esu panašus į kaktusą - mano žiedai skleidžiasi tik išrinktiesiems.
10. Myliu ir neapkenčiu visa širdimi.

Šaulys (11.22 -12.21)

1. Gero žmogaus turi būti daug.
2. Visiems atleidžiu, jei tik reikia.
3. Geriausios atostogos - kelionė aplink pasaulį.
4. Svarbiausias problemos akcentas - jos dydis.
5. Ant manęs neįmanoma pykti.
6. Esu išdidus.
7. Sąžinės graužatis - kas tai?
8. Pareiga puošia tik vidutinybes.
9. Jaudintis iš anksto kvaila, kadangi viską išsiaiškinti galima atsidūrus tam tikroje situacijoje.
10. Nemoku planuoti, bet man ir nereikia gyvenimo pagal planą.

Ožiaragis (12.22-01.20)

1. Ir vienas lauke karys.
2. Aš ne sprinteris, netgi ne stajeris. Aš - maratonininkas.
3. Neveik prieš įstatymus: kitam gal ir išdegs, tačiau tave būtinai suims.
4. Man reikia nedaug. Visas mano turtas - patirtos sėkmės veidrodis.
5. Gyvenimas - traukinys ir jis kiekvienoje stotelėje stoja pagal tvarkaraštį.
6. Malonu postringauti apie užjūrio šalis jose nepabuvus.
7. Būtina visą gyvenimą lipti į kalno viršūnę, kad nors kartą galėtum nuo jos nukristi.
8. Bėgant metams jaunėju tik aš.
9. Tikras Ožiaragis kaip konjakas - skiriasi išlaikymu.
10. Kiekvieną galimy bę turiu išnaudoti maksimaliai.

Vandenis (01.21-02.19)

1. Kaip nuobodu būti panašiam į kitus.
2. Jeigu tave sukūriau aš, būk toks, kokio aš noriu.
3. Prietarais tiki tik kvailiai.
4. Ateitis privalo būti šviesi.
5. Sunku būti angelu, tačiau būtina.
6. Geri ketinimai svarbiau nei geri darbai.
7. Seksas? Gyvenime yra ir svarbesnių dalykų.
8. Norint tapti novatoriumi būtina pamiršti tradicijas.
9. Pirmoje vietoje draugai, o paskui jau šeima - žinoma, jei lieka laiko.
10. Nėra už mane nei geresnio, nei žvalesnio.

Žuvys (02.20-03.20)

1. Užjausti svarbiau nei padėti.
2. Negaliu atsisakyti stikliuko, nes be jo esu kaip žuvis be vandens.
3. Tvarką sugalvojo nuobodūs žmonės.
4. Neatidėk rytdienai to, ką galima atlikti poryt.
5. Maža ką galiu prižadėti...
6. Dirbti skubant yra tas pats kaip valgyti nekramtant.
7. Esu pasiruošęs suprasti visus, tik ne save.
8. Visi žino, kad esu užimtas, tik mažai kas žino, kuo būtent.
9. Nespauskit manęs, nes pro pirštus išslysiu kaip žuvis.
10. Plaukiu, bet nežinau, kur.

Atsijungęs
titanikeData: Antradienis, 2010-04-06, 11:21 PM | Žinutė # 18








[ (LT) ]

Grupė: Dalyviai
Lygis:
Miestas:Kėdainiai
Forumo ištikimieji
Žinutės: 1691
Apdovanojimai: 18
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Krikštas – apvalymo vandeniu apeigos, kurios atliekamos daugelyje religijų, tarp jų ir krikščionybėje.
Krikščionybėje krikštas yra vienas iš septynių sakramentų ir simbolizuoja nuodėmių atleidimą ir susiliejimą su Kristumi – šiomis apeigomis priimant krikščioniškąjį tikėjimą. Paprastai tai įvyksta pirmaisiais žmogaus gyvenimo metais. Krikšto metu duodamas vardas. Kadangi dažniausiai žmogus dar nesąmoningas arba mažai ką supranta, jam apsikrikštyti padeda paskirti krikštatėviai. Krikšto sakramentą teigia kunigas arba vienuolis.
Krikšto metu atliekami ritualai ir naudojami daiktai turi simbolinę reikšmę. Krikšto ženklai:
Vanduo (nuplauna nuodėmę ir teikia gyvybę).
Aliejus (sustiprina).
Baltas drabužis (tyrumas).
Žvakė (Kristaus šviesa).
Daugumai žmonių ši šventė siejasi su žvakių arba grabnyčių šviesa. Žvakės simbolika apima aukos, šviesos ir kančios slėpinį, savaip prabylantį kiekvieno krikščionio širdžiai. Žvakės kaip aukos simbolis ypač vaizdus didžiosiose Marijos šventovėse, pvz,. Lurde, kur įvairiausių liepsnų jūra ištisus metus plevena Apsireiškimo grotoje. Vykstančių į maldingą kelionę žmonių dažnai prašoma paaukoti žvakę šventovėje kaip užtarimo maldos ženklą. Juozapas ir Marija eina į šventyklą paaukoti Dievui jiems padovanotą kūdikį. Tai simboliškai reiškė „išpirkimą”, nes po išėjimo iš Egipto, kai Dievas apsaugojo visus žydų pirmgimius, jie laikyti tarsi Dievo nuosavybe. Įstatymas skelbė, jog kiekvienas vyriškosios lyties pirmgimis turi būti paaukotas Viešpačiui. Tėvai galėjo atpirkti savo kūdikį maža simboline auka šventyklai. Juozapas su Marija ištikimai laikosi Įstatymų nuostatų, nors suvokia, jog aukojamas Kūdikis jiems nepriklauso. Paaukojimo dieną Juozapas ir Marija daro panašų gestą, kuriuo kunigas, iškėlęs Ostiją aukoja Dievui mylimąjį Sūnų. Šiuo gestu Juozapas ir Marija paaukoja Dievui visą savo gyvenimą, pasiryždami tarnauti jiems patikėtam Sūnui.
Krikštas - pirmas iš septynių sakramentų, kurį priima kiekvienas krikščionis tam, kad atsikratytų gimtosios nuodėmės.
Popiedžius Benediktas XVI sakė, kad šiuo sakramentu vaikai „yra įvedami į draugų bendriją, kurioje jie niekada nebus apleisti nei gyvenime, nei mirtyje“. Ši draugiška kompanija iš tiesų yra Dievo šeima, kuri savyje turi Amžinybės pažadą. Būdamas tame pakrikštytųjų būryje žmogus jausis dvasiškai saugus ir globojamas, ugdomas ir guodžiamas net ir „kentėjimų dienomis ar kai atsidurs savo gyvenimo tamsiuosiuose slėniuose


Pagalba naujokams ir ne tik čia
Forumo taisyklės ir ne tik čia
Atsijungęs
virginijakData: Ketvirtadienis, 2010-04-22, 2:09 PM | Žinutė # 19








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:Alytus
Forumo mylimieji
Žinutės: 8213
Apdovanojimai: 63
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
10 įsakymų sesutei (broliukui)
1. Besalygiškai mylėti ir gerbti mane.
2. Niekada neatsisakyti su manimi pažaisti.
3. Ginti mane nuo kiemo vaikų, jei jie atiminės iš manęs žaislus ar kitaip įžeidinės.
4. Padėti susitvarkyti man kambarį, kad tėveliai nebartų dėl netvarkos.
5. Neatiminėti žaislų ir saldainių, kai norėsiu pats (pati) duosiu.
6. Nepykti, jei ne vietoje paliktai Bratz lėlei bus išsuktos rankos ar kojos(mašinai bus nusukti ratai).
7. Pabūti su manimi, kai tėveliai norės kur nors išeiti.
8. Kai eisiu į mokyklą, padėti ruoši pamokas, kartai ir už mane jas padaryti.
9. Nepykti, kai per mano šventes visas dėmesys bus skirtas man.
10. Neišduoti mano patikėtų paslapčių.


Pagalba naujokams ir ne tik čia
Forumo taisyklės ir ne tik čia
]
Visų darbelių atskiros detalės ir fonai paimti iš http://forum.materinstvo.ru/index.php?showforum=223 http://www.forum.fotowedding.ru/, http: / / lenagold.ru, http://photoshablon.ru/, http://allday.ru/, https://www.google.lt/imghp?hl=lt&tab=wi Nuoširdus ačiū Jų visų kūrėjams
Atsijungęs
virginijakData: Trečiadienis, 2010-06-02, 10:26 AM | Žinutė # 20








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:Alytus
Forumo mylimieji
Žinutės: 8213
Apdovanojimai: 63
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
Va radau dar tokį pasakojimą, manau jis visai gali tikti laikraštukui, ypač jei krikštijami dvynukai:
Istorija apie du kūdikius

Nėščios moters įsčiose kalbasi du kūdikiai. Vienas jų tikintis, kitas - ne.

Netikintis: Ar tu tiki į gyvenimą po gimimo?

Tikintysis: Žinoma. Juk akivaizdu, kad po gimimo gyvenimas tęsiasi. Mes esame čia, kad taptume pakankamai stiprūs ir pasiruoštume tam, kas laukia mūsų po gimimo.

Netikintis: Tai kvailystės! Po gimimo jokio gyvenimo negali būti. Ar tu gali įsivaizduoti, kaip toks gyvenimas atrodytų?

Tikintysis: Na, smulkmenų nežinau, bet aš tikiu, kad ten bus daugiau šviesos ir kad mes galbūt patys vaikščiosime ir valgysime savo burna.

Netikintis: Kokia nesąmonė! Neįmanoma pačiam vaikščioti ir valgyti burna. Tiesiog juokinga! Juk mes pririšti prie virkštelės, kuri mus maitina. Žinai, ką aš tau pasakysiu: neįmanoma, kad būtų gyvenimas po gimimo todėl, kad mūsų gyvenimo aprūpintojas - virkštelė - yra labai trumpa.

Tikintysis: Aš esu įsitikinęs, kad gyvenimas po gimimo yra galimas. Tiesiog viskas bus kitaip. Galima kai ką ir įsivaizduoti.

Netikintis: Bet juk iš ten dar niekas niekada nesugrįžo! Taip jau yra, kad gyvenimas baigiasi gimimu. Ir apskritai, gyvenimas - tai kentėjimas tamsoje.

Tikintysis: Ne, ne! Aš tiksliai nežinau, koks bus gyvenimas po gimimo, tačiau bet kokiu atveju mes pamatysime mamą ir ji mumis pasirūpins.

Netikintis: Mamą? Tu tiki į mamą? Ir kur gi ji yra?

Tikintysis: Ji yra apie mus. Ji visur, mes joje esame ir dėka jos judame ir gyvename. Be jos mes tiesiog negalėtume gyventi.

Netikintis: Visiška nesąmonė! Aš nemačiau jokios mamos ir todėl akivaizdu, kad jos nėra.

Tikintysis: Nesutinku su tavimi. Tu tiesiog neįsiklausai. Juk kai viskas nutyla, galima išgirsti kaip ji dainuoja ir pajusti, kaip ji glosto mūsų pasaulį. Aš tvirtai tikiu, kad tikrasis mūsų gyvenimas prasidės tiktai po gimimo.


Pagalba naujokams ir ne tik čia
Forumo taisyklės ir ne tik čia
]
Visų darbelių atskiros detalės ir fonai paimti iš http://forum.materinstvo.ru/index.php?showforum=223 http://www.forum.fotowedding.ru/, http: / / lenagold.ru, http://photoshablon.ru/, http://allday.ru/, https://www.google.lt/imghp?hl=lt&tab=wi Nuoširdus ačiū Jų visų kūrėjams
Atsijungęs
danieleData: Ketvirtadienis, 2010-06-03, 12:57 PM | Žinutė # 21








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:Šilutė - Dungannon
Forumo mylimieji
Žinutės: 3283
Apdovanojimai: 40
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
Senoviniai krikštynų papročiai
Vos įžengusiems į namus kūmams tėvai iškilmingai įduodavo vaiką, prašydami būti gerais krikšto tėvais, kurie prireikus pasirūpintų vaikeliu. Krikštatėviai nuprausdavo ir aprengdavo vaikelį. Į bažnyčią važiuodavo pagrindinėm gatvėm, mat seniau tikėta: jei važiuosi į krikštą tiesiu keliu - ir gyvenimas tiesus bus. Prieš bažnyčią dar teko visiems palypėti ant akmens - kad vaiko dantys augtų kieti ir gyvenimas tvirtas būtų.

Išvežė pagioniuką, parvežė Pijuką

Grįžę po ceremonijos namo krikštatėviai išrėždavo prakalbą, kad išvežė pagonį, o parvežė krikščionį ir įduodavo tėvams krikštavaikį. Tėvai nusilenkdavo, padėkodavo ir kviedavo visus prie stalo. Krikštynų vaišes malda pradėdavo krikštotėvas. Alkį numarinus, iškalbingesnė kūma kuo išsamiau papasakodavo visą kūdikio kelionę į bažnyčią, ką sutikę, matę, kaip vaikelis elgėsi. Iš visų tų detalių bandydavo nuspėti, koks bus vaiko gyvenimas. Vaikas būdavo iškeliamas virš vaišių stalo, kad visą gyvenimą turėtų ko valgyti. Be įprastinių - žaislų ir drabužėlių, buvo dovanojami muilas (kad visalaik butu kuo nuprausti), kruopos (kad visada butu is ko kose virti) bei cukrus (kad butu kuom ta kose pagardinti). Kitą dieną visa smagi krikštynų kompanija rinkosi į vadinamuosius kūmos pietus.
Kūdikis ir gėrimo kaušas keliaudavo kartu
Vienas iš pačių seniausių krikštynų papročių, tinkamas atlikti prie stalo ar ant gražaus kalno, buvo paminėtas dar XVII
amžiuje. Vyriausiasis kūmas, laikydamas kūdikį vienoje rankoje, o kaušelį su gėrimu kitoje, nuliedavo gėrimo žemėn ir prašydavo Žemynėlės, kad būtų vaikui maloninga, kad padarytų jį laimingu. Po to užsveikindavo šalia stovintį ir perduodavo jam kaušelį ir kūdikį. Taip leisdavo vaikelį ir kaušelį iš rankų į rankas, kol galiausiai jie apkeliaudavo visus susirinkusiuosius. Paskutinis savo vaiką palaimindavo tėvas. XX amžiuje šis paprotys kiek pasikeitė: svečiai leisdavo vaikelį iš rankų į rankas pasūpuodami, ,,paaugindami", sakydami jam savo linkėjimus.
Kūmai turėdavo visus vaišinti
Svečiai prisigalvodavo visokių linksmybių. Vaikai ant išvažiuojančiųjų į bažnyčią vežimo nemačiom prikabindavo krepšių. Grįžę iš bažnyčios kūmai visus krepšius turėjo "parvežti pilnus". Kūmams prie stalo užsimiršus, pavogdavo vaiką, jo vietoje pakišę šuniuką, kačiuką ar pliauską, stebėdavosi, koks negražus kūmų krikštavaikis. Kūmai vaiko neradę turėdavo išsipirkti. Kartais grįžę iš bažnyčios rasdavo stalą apsišaukėlių kūmų užsėstą. Derėdavosi, kol savo vietą atkovodavo.
Gimus pirmajam anūkui, "į bočelius pakeldavo" senelį, pirmai mergaitei - senelę. "Naują" senelį ar senelę sodindavo ant suolo ir keldavo aukštyn kartais vieną, kartais tris kartus. Už pakilnojimą šie atsidėkodavo sūriu, pyragu ar buteliu.
Kiekvienas svečias vaikelį turi panešioti
Švęsdavo, linksmindavosi, dainas dainuodavo. Prikepdavo pyragų, sūrio, mėsos pripjaustydavo. Beje, svečiai tuščiomis rankomis niekada neidavo, kiekviena šeimininkė ką nors savo atsinešdavo. Stengėsi savo vaikui iškelti krikštynas kuo smagesnes, kuo iškilnesnes. Sakydavo, kokios krikštynos, toks ir visas gyvenimas. Svarbu, kad būtų linksma, kad visi "pauliotų", pašėltų. Kad kiekvienas į krikštynas pakviestas gautų naujai gimusį vaikelį rankose paturėti, jo gležnumą ir
šilumą pajusti, palaiminti jį, kad vaikelis būtų priimtas į artimiausių žmonių tarpą. Būti pakviestam į krikštynas - garbė, malonumas ir visam gyvenimui išliekanti atsakomybė, rūpestis tuo, kurio "pirmajame baliuje" krupniką gėrei.
Vaikas panašus į savo kūmus
Seni žmonės ir šiandien tiki, kad vaikas būna panašus į savo krikšto tėvus. ,,Kūmas buvo išgeriantis, ir vaikas jo pėdom nuėjo" arba ,,kūma labai mokėjo tą darbą dirbti, tai ir vaikas moka". Tad krikšto tėvus vaikui atsidėję rinkdavo, žiūrėdavo, kad būtų dori, darbštūs žmonės. Su žmonėmis, kurie vaiką pakrikštydavo, susikūmuodavo visam gyvenimui. Jie tapdavo artimesni už gimines. Nėra baisiau, sakydavo, kaip su kūmais pyktis. O ir vaikui kūmų pareigos nesibaigdavo su krikštynom. Iki gyvos galvos savo krikštavaikiu turėjai rūpintis. Visuose gyvenimo sunkumuose, varguose paguosti, patarti, padėti, o kokiai nelaimei atsitikus, vaikui likus našlaičiu, jį priglausti ir auginti. Kūmais tėvai dažniausiai kviesdavo per vestuves buvusius pirmaisiais pabroliu ir pamerge.

Būti kūmu - didelė garbė.
Nepaisant viso vargo, didelių išlaidų ir atsakomybės, kūmais būti norėdavo, laikė tai garbe. Jei pasitaikydavo, kad kas turėdavo kokius penkis ar net daugiau krikštavaikių, tai ir pats tuo didžiuodavosi, ir kitų gerbiamas būdavo. Ypač džiaugdavosi jaunos merginos ir vaikinai kūmais kviečiami - suprasdavo, kad pripažįsta juos už suaugusius; sakydavo ,,iš piemenų išrašo", ,,nuo šūdo nukelia". Kai pirmą kartą vaikinas eidavo kūmu būti, tai norėdavo mergytę krikštyti, kad ,,su panomis sektųsi". Mergina, savo ruožtu, norėdavo krikštyti berniuką, kad ,,bernų neatsigintų".
Kūmų spaudimas
Su senaisiais reliktais susijęs vienas iš labiausiai visoje Lietuvoje paplitusių krikštynų papročių - tai vadinamasis ,,kūmų spaudimas". "Reik kūmus spaust, o tai bus reti vaiko dantys". "Kūmai kūmas nepatiko, sėdėjo atstu, tai dabar gali tarp dantų degtuką įkišti". Krikšto tėvus pasodindavo suolo viduryje. Kiti svečiai susėsdavo iš šonų. Duodavo kraštiniams su kultuvėm per kojas, jei šie pamažu nesislinkdavo link suolo vidurio. Kuo kraštiniai labiau slenkasi, tuo kūmams ankščiau. Neiškentę kūmai ištraukdavo, pavyzdžiui, pusę saldainio. "Spaudikai" kiek atlyždavo, bet nieko daugiau negavę, vėl spausdavo. Taip gaudavo daugiau saldainių, butelį, o galų gale sūrį. Spaudimas pokštaujant, derantis, pakeliant didžiausią triukšmą kaip čigonai miške, trukdavo porą valandų.
Antrą dieną - kūmos pietūs
Antrąją krikštynų dieną būdavo vadinami kūmos pietūs. Svarbiausias čia būdavo kūmos pyragas, gera kūma iškepdavo jį pusės metro aukštumo ir dailiai išpuošdavo. Jei kūma labai puiki, tai pati ne tik pyragą duodavo, bet ir stalą savom staltiesėm užklodavo, valgiais nukraudavo. Krikštynoms einant į pabaigą, kūma dovanodavo kūmui baltą skarelę ir liepdavo veidą apsišluostyti, kad krikštavaikis nebūtų "apsiseiliojęs". Atsidėkodamas kūmas meiliai kūmą pabučiuodavo. Kuo šaunesni kūmai, tuo linksmesnės krikštynos, tuo mielesnė kūmystė tėvams ir visą gyvenimą palankiau vaikui.


Pagalba naujokams ir ne tik čia
Forumo taisyklės ir ne tik čia

Saulėtą rytą pamojuokim Saulei, nes ji moteris, Pėdomis paglostykim Žemę, nes ji - moteris.
Nulenkim galvą gyvybei, nes ji - moteris,
Nusišypsokim sau, nes mes - moterys!
Atsijungęs
danieleData: Ketvirtadienis, 2010-06-03, 12:59 PM | Žinutė # 22








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:Šilutė - Dungannon
Forumo mylimieji
Žinutės: 3283
Apdovanojimai: 40
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
HOROSKOPAI

Avinas
(03.21-04.20)
Ugnies ženklas, globojamas Marso planetos. Marso įtaka pasireiškia jėga, noru vadovauti. Šio ženklo žmogus visada žiūri į priekį. Tai neretai sudirgęs, savimyla, užsispyręs žmogus. Jo noras pasiekti savo tiesą gali išaugti į despotizmą. Avinas sunkiai pasiduoda kitų įtakai
Jautis
(04.21-05.22)
Žemės ženklas, globojamas Veneros. Veneros įtaka pasireiškia tuo, kad šio ženklo žmonės gražūs, harmoningi. Tai ištvermingas, užsispyręs, praktiškas žmogus. Jei nusiteikia įgyvendinti kokią idėją, jos nemeta. Sunkiai išmušami iš vėžių, tačiau ilgai nepamiršta skriaudos. Stiprios valios, tačiau prieraišūs. Konservatyvūs ir pavydūs.
Dvyniai
(05.23-06.21)
Oro ženklas, globojamas Merkurijaus. Merkurijaus įtaka pasireiškia tuo, kad šio ženklo žmonės yra ekspresyvūs, guvaus proto, žavintys. Itin nepastovus ženklas. Intelektualus, mėgstantis flirtuoti, žavėti. Šeimyninis gyvenimas jiems sunkus.
Vėžys
(06.22-07.22)
Vandens ženklas, globojamas Mėnulio. Mėnulio įtaka pasireiškia tuo, kad šio ženklo žmonės emocingi, gilios dvasios. Ištikimas ir atsiduodantis meilei ir šeimyniniam gyvenimui. Šeimoje jaučiasi saugiai, patogiai, išreiškia save. Jautrūs, greitai įžeidžiami. Dirba sąžiningai ir patikimai. Nemėgsta naujovių, laikosi daugybės taisyklių, nemėgsta išsiskirti iš minios. Turi pakankamai gerą intuiciją.
Liūtas
(07.23-08.22)
Ugnies ženklas, globojamas Saulės. Saulės įtaka pasireiškia tuo, kad šio ženklo žmonės šilti, draugiški, bet ir kilnūs, išdidūs. Linkę lyderiauti, nors tingūs. Nori, kad prieš juos būtų keliaklupsčiaujama ne tik darbo sferoje, bet ir meilės. Visgi jie geraširdiški ir nuoširdūs.
Mergelė
(08.23-09.22)
Žemės ženklas, globojamas Merkurijaus. Merkurijaus įtaka pasireiškia tuo, kad šio ženklo žmonės paslaugūs, siekiantys tobulumo, santūrūs, ištikimi. Inteligentiškas, pastabus, pedantiškas, logiškai mąstantis. Vertina kitų išsilavinimą ir protą. Jiems svarbi praktiška gyvenimo pusė.
Svarstyklės
(09.23-10.22)
Oro ženklas, globojamas Veneros. Veneros įtaka pasireiškia tuo, kad šio ženklo žmonės simpatiški, harmoningi. Kaip svarstyklės sugeba išlaikyti harmoningą pusiausvyrą. Retai turi priešų. Dėl sugebėjimo būti taktišku, atviru ir emociškai stabiliu, nuolat yra apsupti draugų. Atsakingi, dalykiški.
Skorpionas
(10.23-11.22)
Vandens ženklas, globojamas Marso. Marsas į jo gyvenimą atneša daug rūpesčių, tačiau ir didžiulį norą juos nugalėti.
Prieštaringa asmenybė. Negailestinga ir aistringa. Ją galima arba mylėti arba jos nekęsti. Skorpionams neegzistuoja kliūčių. Jie analitinio mąstymo, tačiau taip pat turi gerą intuiciją. Energingi, dažniausiai siekiantys užsibrėžto tikslo.
Šaulys
(11.23-12.22)
Oro ženklas, globojamas Jupiterio, kuris lemia šaulių linksmumą, sėkmę pinigams. Šauliai atviri, nuoširdūs, žavūs. Nekenčia bet kokių suvaržymų, nori būti savarankiški. Mėgsta keliauti, skaityti. Aktyvūs, gali daug pasiekti darbe.
Ožiaragis
(12.22-01.20)
Žemės ženklas, globojamas Saturno. Saturno įtaka pasireiškia tuo, kad šio ženklo žmonės itin atsargūs, besiremiantys logika. Ožiaragis kaip drąsus kalnų gyvūnas lipa aukštai, nugalėdamas visas kliūtis. Jis praktiškas, taupus, rūpestingas, punktualu


Pagalba naujokams ir ne tik čia
Forumo taisyklės ir ne tik čia

Saulėtą rytą pamojuokim Saulei, nes ji moteris, Pėdomis paglostykim Žemę, nes ji - moteris.
Nulenkim galvą gyvybei, nes ji - moteris,
Nusišypsokim sau, nes mes - moterys!
Atsijungęs
danieleData: Ketvirtadienis, 2010-06-03, 1:00 PM | Žinutė # 23








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:Šilutė - Dungannon
Forumo mylimieji
Žinutės: 3283
Apdovanojimai: 40
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
Meiliai šypsosi saulute
skleidžias mėlyna žibute,
čiulba linksmas vyturys,
džiaugsmas beldžias į duris:
šiandien krikštytas, vaikeli,
tavęs laukia ilgas kelias.
Kai paaugsi, sutvirtėsi
ir tėveliams tu padėsi.
Tau šiandien gieda angelai
Ir džiūgaudami laimes meldžia.
Tau šypsosi visi žiedai
Ir švelnu aromatą skleidžia.
Tau groja vejas už langu,
O debesys padangėj šoka.
Tau šiandien dėmesys visu
Mažasis, ........., mūsų.

Dovanojam Tau dvylika žodžių.
Priimk juos, išdėliok aplink save kaip brangiausius Tavo širdelei žaislus, o kai užaugsi pajusk, suprask…
Tegu tampa jie Tavo Gyvenimu, Tavo Malda…...Siela… Jausmas… Tyrumas… Meilė… Žodis… Pagarba… Išmintis… Prasmė… Tikėjimas… Grožis… Džiaugsmas… Gėris…


Pagalba naujokams ir ne tik čia
Forumo taisyklės ir ne tik čia

Saulėtą rytą pamojuokim Saulei, nes ji moteris, Pėdomis paglostykim Žemę, nes ji - moteris.
Nulenkim galvą gyvybei, nes ji - moteris,
Nusišypsokim sau, nes mes - moterys!
Atsijungęs
danieleData: Ketvirtadienis, 2010-06-03, 1:03 PM | Žinutė # 24








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:Šilutė - Dungannon
Forumo mylimieji
Žinutės: 3283
Apdovanojimai: 40
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
10 įsakymų tėveliams

1. Mano rankos dar mažos: būkit geri, nelaukite, kad aš gerai pasikločiau lovą, nupieščiau piešinį arba numesčiau kamuolį. Mano kojos dar trumpos: eikit lėčiau, kad aš suspėčiau.

2. Mano akys dar nematė tiek pasaulio, kiek jūsų: būkit geri, leiskite man pamažu jį ištirti; neverskite manęs, kai tai nebūtina.

3. Namų ruoša niekur nedings; būkit geri, skirkit man laiko paaiškinti apie šį nuostabų pasaulį ir darykit tai su noru.

4. Aš esu jautrus! Būkite atidūs mano poreikiams; nesikabinėkite prie manęs visą dieną. Elkitės su manimi taip, kaip norėtumėte, kad su jumis būtų elgiamasi.

5. Aš esu ypatinga dovana! Saugokite mane, reikalaukite iš manęs atsakomybės už savo veiksmus, duokite nurodymų, kaip reikia gyventi, ir drauskite mane su ypatinga meile.

6. Man reikia patarimo, kad galėčiau kurti ir suprasti, bet ne kritikos. Būkit geri, neskubėkite kritikuoti. Jūs galite kritikuoti veiksmus, kuriuos aš darau ne taip, bet ne mane.

7. Duokite man laisvę pačiam spręsti. Leiskite man suklysti, kad galėčiau pasimokyti iš savo klaidų. Taip aš išmoksiu apsispręsti, kai iš manęs pareikalaus gyvenimas.

8. Būkite geri, neatlikite už mane to, ką aš turiu padaryti pats. Tai priverčia mane jausti, kad mano pastangos neatitinka jūsų lūkesčių. Aš žinau, kad tai sunku, bet prašau, nelyginkite manęs su mano broliu, seserimi.

9. Nebijokite išvykti savaitgaliui abu kartu. Vaikams taip reikia „atostogų“ be tėvų. Be to, tai yra puikiausias būdas įrodyti, kad jūsų santuoka yra nuostabi.

10. Būkite man dvasiniais vadovais. Išmokykite mane tikrų vertybių namuose ir rodykite man gerą pavyzdį, kuriuo galėčiau sekti.


Pagalba naujokams ir ne tik čia
Forumo taisyklės ir ne tik čia

Saulėtą rytą pamojuokim Saulei, nes ji moteris, Pėdomis paglostykim Žemę, nes ji - moteris.
Nulenkim galvą gyvybei, nes ji - moteris,
Nusišypsokim sau, nes mes - moterys!
Atsijungęs
danieleData: Ketvirtadienis, 2010-06-03, 2:32 PM | Žinutė # 25








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:Šilutė - Dungannon
Forumo mylimieji
Žinutės: 3283
Apdovanojimai: 40
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
http://www.viskaskrikstynoms.lt/index.php?id=285

Pagalba naujokams ir ne tik čia
Forumo taisyklės ir ne tik čia

Saulėtą rytą pamojuokim Saulei, nes ji moteris, Pėdomis paglostykim Žemę, nes ji - moteris.
Nulenkim galvą gyvybei, nes ji - moteris,
Nusišypsokim sau, nes mes - moterys!
Atsijungęs
RomeniukasData: Penktadienis, 2010-06-04, 1:11 AM | Žinutė # 26








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:panevezys
Forumo mylimieji
Žinutės: 19290
Apdovanojimai: 23
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
Mieli krikšto tėveliai
Ši diena ypatinga,
Degant baltai žvakelei
Šiandien tapsiu turtingas.

Gausiu meilę Dievulio
Dovanų kalnelius,
Kunigėlio palaimą
Ir antrus tėvelius.

Į tikėjimo kelią
Vartelius man atversit
Ir mane pirmą kartą
Pas Dievulį nuvesit.

Krikštatėviams

O kaip džiaugiuosi, kad pasirinkot Jūs mane,
Ir sutikote pakrikštyti tada
Kai Kalėdų šerkšnas spaudė širdį,
O krikšto žvakė ją sušildė.

Smagu bus augti ir juokauti,
Su tavimi dėde pabendrauti,
Tau teta laišką parašyti
O per atostogas pasimatyti.

Žinau, kad Jums gali būt sunku,
Bet padaryti nieko negaliu
Tėveliai šitaip pasirinko,


Pagalba naujokams ir ne tik čia



Paskutinį kartą redaguota Romeniukas - Penktadienis, 2010-06-04, 1:11 AM
Atsijungęs
RomeniukasData: Penktadienis, 2010-06-04, 1:12 AM | Žinutė # 27








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:panevezys
Forumo mylimieji
Žinutės: 19290
Apdovanojimai: 23
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
Laiškas mamai

Tėvo rankos mane neša
Šiandien į Bažnyčią krikštui,
Aš matau šviesos dėmelę
Ten aukštai virš kryžiaus.

Liečia kaktą vandenėlis
Gera, gera širdyje,
Vėl matau šviesos dėmelę
Aš pakėlęs akeles.

Apšvietė žvakutė širdį,
Šypsosi visi svečiai,
Aš liečiu rankutėm švelniai
Šviesą, kuri tūno ten aukštai.

Aš žinau, tikrai žinau,
Kad ten tu mane matai,
Ir linki man šiandien
Būt laimingam amžinai.

Tėvo rankos mane neša
Su žvakelės liepsnele,
O širdelėje man gera,
Nes mačiau, mamyt, tave.


Pagalba naujokams ir ne tik čia

Atsijungęs
RomeniukasData: Penktadienis, 2010-06-04, 1:14 AM | Žinutė # 28








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:panevezys
Forumo mylimieji
Žinutės: 19290
Apdovanojimai: 23
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
Padėka krikštatėviams

Nėra žodžių kalboje tokių,
Nes apsakyti negaliu,
Ką šiandieną aš jaučiu...
Ir padėkos tikrai čia maža,
Bet gaila iš tiesų,
Daugiau aš nieko negaliu,
Tik tai ištart žodelį - „ačiū".

Draugams

Dėkui už rūpestį, meilę, už šiltą draugystę,
džiaugiamės, kad esate mūsų draugais.
Dėkui už prisiimtą atsakomybę,
tapus mūsų sūnelio/dukrytės krikšto tėvais.

Dėk mane
Kaip antspaudą ant savo širdies,
Kaip antspaudą ant savo rankos!
Juk meilė stipri kaip mirtis...
Gilūs vandenys negali užgesinti
Meilės, nė potvyniai jos paskandinti.
Jeigu žmogus siūlytų už meilę
Visą savo turtą,
Būtų tik paniekos vertas.
(Senasis testamentas. „Giesmių giesmė")

Krikštynos - tai šventė mūsų širdy,
Iš dangaus nusileidžia angeliukai balti,
Šypsosi giminės ir krikšto tėvai,
Šiandien tu, kūdikėli, krikščioniu tapai.


Pagalba naujokams ir ne tik čia

Atsijungęs
RomeniukasData: Penktadienis, 2010-06-04, 1:17 AM | Žinutė # 29








[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:panevezys
Forumo mylimieji
Žinutės: 19290
Apdovanojimai: 23
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
Krikštasūnio (krikštadukros) įsakymai krikšto tėvams: _liuks_ _liuks_ _liuks_ _liuks_ _liuks_ _liuks_

1. Mano atvaizdą privalote pasikabinti matomiausioje savo namų vietoje (dovanoju plaktuką ir vynuką);

2. Tikiuosi būti Jums svarbiausiu ir galbūt vieninteliu krikštasūniu (krikštadukra) jūsų gyvenime (dovanoju bokso pirštines, konkurencijai atlaikyti);

3. Nepamirškite mano gimtadienių ir kitų man svarbių dienų, nes privalėsite sveikinti ir dovanoti dovanas (kalendorius);

4. Taupykite pinigus mano būsimoms užgaidoms ir norams įgyvendinti (taupyklė);

5. Jau šiandien dairykitės man žmonos (vyro), kad turėčiau pasirinkimą iš daugelio variantų (žiūronai);

6. Nepamirškite, kad ir aš pretenduoju į Jūsų turtą (Lietuvos įmonių katalogas, advokatų skyrius);

7. Ginsite mane visose gyvenimiškose situacijose, net ir tose, kai reiks ką nors nuslėpti nuo tėvų (pažymių knygutės antrasis variantas);

8. Turėsite mane ugdyti ir mokinti, o tam geriausias būdas - ekskursijos (žemėlapis arba atlasas);

9. Tesėkite visus man šiandien duotus pažadus, nes tai geriausias meilės įrodymas (užrašų knygutė pažadams užsirašyti);

10. Mylėkite mane taip stipriai, kad šią meilę jaustų visi esantys aplinkui (širdies formos žvakė arba pakabukas).


Pagalba naujokams ir ne tik čia

Atsijungęs
neblondineData: Penktadienis, 2010-08-06, 5:13 PM | Žinutė # 30








[ (LT) ]

Grupė: Dalyviai
Lygis:
Laukiamas dalyvis
Žinutės: 29
Apdovanojimai: 0
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
KŪMŲ pasižadėjimai:
Mes, Ievos kūmai, XXX, visų čia dalyvaujančių akivaizdoje iškilmingai pasižadame:

•Nesišvaistyti pažadais, nes juos reikės ištesėti.
•Palaikyti Ievos tėvelius morališkai, auklėjant ir auginant dukrą.
•Nelepinti Ievos saldumynais, kad paskui netektų apmokėti sąskaitos už dantų gydymą.
•Padėti skaičiuoti senelių sutaupytus pinigus.
•Užtarti prieš tėvus, kai Ievos paryčiais grįš iš pirmojo pasimatymo.
•Kasmet išpildyti bent vieną Ievos svajonę.
• Švęsti kartu šventes, net ir po 50 metų.
• Būti tikrais kūmais – neleisti seneliams lepinti anūkėlės.


Atsijungęs
Forumas » ŠVENTĖS » Krikštynos » Krykštynų laikraštukas (info ir pavyzdžiai)
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search:



Kartą užsukęs negali sustoti© 2024