Organizmo valymas laikantis ryžių dietos Rytų šalyse organizmo valymas ryžių dieta jau nuo seno praktikuojamas sergant inkstų ar šlapimo pūslės ligomis, o taip pat norint iš sąnarių pašalinti druskų sankaupas. Šiam tikslui geriausiai tinka vadinamieji rudieji ryžiai, plačiausiai vartojami visose Rytų šalyse.
Mus dažniausiai pasiekia tik iš šių šalių eksportuojami baltieji šlifuoti ryžiai, kurių maistinės bei valomosios savybės yra daug prastesnės. Kadangi rudųjų ryžių nusipirkti gana sunku, galite įsigyti antros rūšies baltųjų ryžių (tarp jų paprastai būna gana nemažai neišvaizdžių grūdelių - jie šiuo atveju vertingiausi). Blogiausiu atveju tiks ir pirmos rūšies ilgagrūdžiai šlifuoti ryžiai.
Šis valymo metodas skatina iš organizmo pasišalinti šlakus bei toksinus ir labai pagerina medžiagų apykaitą. Be to, organizmo valymas bedruske ryžių dieta labai veiksmingai padeda atsikratyti antsvorio, pašalina pabrinkimus bei patinimus, labai palengvina inkstų ir kepenų veiklą. Šio metodo efektyvumą sąlygoja ta aplinkybė, kad gana ilgai (viso kurso metu) valgomi tik gerai išmirkyti ryžiai be jokių priedų, tuo pat metu laikantis griežtos bedruskės dietos. Ši bedruskė dieta yra būtina “ryžių terapijos” dalis, nepaprastai padidinanti pastarojo metodo efektyvumą. Baigiant organizmo valymo ryžiais kursą, šlapimas paprastai tampa drumstas, jame būna gleivių. Tai šiomis aplinkybėmis visiškai normalus reiškinys, liudijantis, kad organizmas iš esmės išsivalė.
Ruošiantis valyti organizmą šiuo metodu, pirmiausia reikia pasiruošti 4 vienodos talpos stiklines, kurias rekomenduojama sunumeruoti. Labai gerai šį gydymo kursą taikyti visai šeimai - tuomet ryžius patogiausia iškart užmerkti pusės arba vieno litro talpos stiklainiuose. Dėmesio! Labai svarbu nesupainioti stiklinių, nes ryžiai turi būti pamerkiami 4 dienoms.
Pirmoji diena.
Anksti ryte ryžius gerai nuplaukite ir į pirmuoju numeriu pažymėtą stiklinę įberkite 2-3 valgomuosius šaukštus ryžių; tada juos užpilkite nevirintu šaltu vandeniu. Stiklinę kuo nors pridenkite, tačiau ne visiškai sandariai.
Antroji diena.
Anksti ryte išpilkite pirmosios stiklinės turinį į kiaurasamtį. Ryžius gerai nuplaukite tekančiu vandeniu, sudėkite atgal į stiklinę ir vėl užpilkite šviežiu šaltu vandeniu. Tada į antruoju numeriu pažymėtą stiklinę įberkite 2-3 valgomuosius šaukštus paruoštų ir nuplautų ryžių, juos užpilkite šviežiu šaltu vandeniu ir šią stiklinę pastatykite greta pirmosios.
Trečioji diena.
Pirmuoju ir antruoju numeriais pažymėtų stiklinių turinį išpilkite į kiaurasamtį (iš kiekvienos stiklinės atskirai!), ryžius gerai nuplaukite tekančiu vandeniu, sudėkite kiekvieną jų porciją atgal į “savo” stiklinę ir užpilkite šviežiu nevirintu vandeniu. Į trečiuoju numeriu pažymėtą stiklinę įberkite 2-3 valgomuosius šaukštus paruoštų ir nuplautų ryžių, juos užpilkite šviežiu šaltu vandeniu ir šią stiklinę pastatykite greta dviejų pirmųjų.
Ketvirtoji diena.
Ryžius iš 1, 2 bei 3 numeriu pažymėtų stiklinių atskirai suberkite į kiaurasamtį, gerai nuplaukite tekančiu vandeniu ir, kiekvieną jų porciją vėl sudėję į “savo” stiklinę, užpilkite šviežiu šaltu nevirintu vandeniu. Į ketvirtuoju numeriu pažymėtą stiklinę įberkite 2-3 valgomuosius šaukštus paruoštų ir nuplautų ryžių, juos užpilkite šviežiu šaltu vandeniu ir šią stiklinę pastatykite greta kitų trijų.
Penktoji diena.
Anksti ryte ryžius iš pirmuoju numeriu pažymėtos stiklinės suberkite į kiaurasamtį, gerai nuplaukite tekančiu vandeniu, tada sudėkite į verdantį vandenį (jame neturi būti jokių priedų!), virkite, kol suminkštės, o tada suvalgykite. Rekomenduojama ryžių ilgai nevirti ir juolab nepervirti; košė turi būti gana skysta. 20-30 min. prieš valgant ryžius, reikia išgerti stiklinę gryno vandens. Taip pat žinotina, kad labai naudinga valgyti nevirtus ryžius, kurie keturias dienas pamirkę tampa minkštutėliai (beje, jie ypač efektyviai padeda išvaryti iš žarnyno kirmėles). Į ištuštėjusią pirmuoju numeriu pažymėtą stiklinę įberkite 2-3 valgomuosius šaukštus paruoštų ir nuplautų ryžių, juos užpilkite šviežiu šaltu vandeniu ir šią stiklinę pastatykite greta kitų trijų, tačiau jau eilės gale.
Suvalgius pirmąją ryžių porciją, keturias valandas būtina ničnieko daugiau nevalgyti. Reikėtų ugdyti valią ir nesuvalgyti net obuolio; negerti nei vandens, nei sulčių. Taip du mėnesius - ryte suvalgykite ryžių porciją, o vietoje jos iškart užmerkite naują porciją. Kaip jau buvo minėta, labai svarbu, ryte suvalgius ryžius, mažiausiai ketvertą valandų ničnieko nevalgyti ir negerti. Pietums ir vakarienei galima valgyti praktiškai bet ką, išskyrus druskos turinčius valgius bei produktus; taip pat rekomenduojama susilaikyti nuo aštrių ir rūgščių patiekalų. Viso valomojo dviejų mėnesių kurso metu kategoriškai draudžiama rūkyti ir vartoti alkoholį.
Šis organizmo valymo būdas puikus tuo, kad neturi jokio pašalinio poveikio; be to, pasitarę su gydytoju jį gali praktikuoti žmonės, sergantys net ir labai sunkiomis ligomis. Tiesa, žmonės, kurių organizmas labai užterštas šlakais bei toksinais, pirmosiomis valomosios ryžių dietos savaitėmis gali jausti silpnumą, o kartais - lengvą svaigulį. Tokiu atveju būtina daugiau ilsėtis, išmokti tinkamai atsipalaiduoti. O geriausia, jei tik leidžia aplinkybės ir paties ligonio charakteris, apskritai į šį silpnumą nekreipti jokio dėmesio - tuomet jis praeis nepastebimai ir daug greičiau.
Šį organizmo valymo kursą rekomenduojama atlikti 1-2 kartus per metus, priklausomai nuo savijautos ir sveikatos būklės. Ypač patogu valomosios ryžių dietos laikytis per pasninką.