Šeštadienis, 2024-06-15, 7:08 PM
Welcome Svečias
Pagrindinis | Registracija | Prisijungti
''Kartą užsukęs, negali sustot...''

Forum moderator: Valedy  
Dantų priežiūra
ValedyData: Antradienis, 2009-12-22, 1:51 PM | Žinutė # 1
[ (LT) ]

Grupė: Admin padejėja
Lygis:
Miestas:Ten kur širdis
Forumo mylimieji
Žinutės: 9789
Apdovanojimai: 62
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:

Rūpestinga dantų priežiūra gali išsaugoti sveikus ir gražius dantis iki gilios senatvės. Jei dantis vienąkart jau pažeistas, nors ir gali būti "sutaisytas" ar pakeistas dirbtinėmis medžiagomis, tačiau jis jau niekada nebebus visiškai sveikas. Taip pat ir implantas negali lygiaverčiai pakeisti tikro natūralaus danties. Todėl labai svarbu, jau dabar rūpintis dantimis ir užkirsti kelią jų ligoms, vietoj to, kai susirūpinama tik tada, kai dantys jau pažeisti.

Dažniausi dantų pažeidimai yra parodontitas ir kariesas. Abejus sukelia bakterijos, kurios natūraliai gyvena žmogaus burnos ertmėje. Vienos bakterijos gamina rūgštis iš esančio maiste cukraus, kuris lieka tarp dantų kaip maisto likutis. Šios rūgštys tirpdo dantų emalio mineralines medžiagas. Kuo dažniau pasigamina tokių rūgščių ir kuo ilgiau jos veikia, tuo greičiau kaip pasekmė dantyje atsiranda “skylė” – kariesas.

Dantenų uždegimas (parodontitas) atsiranda dėl dantų apnašų bakterijų (plaque) veiklos ir jų produktų – dantų akmenų. Abu faktoriai dirgina aplink esančias dantenas ir sukelia uždegimą. Kai šis progresuoja, atsiranda tokie negalavimai kaip dantenų paraudimas, paburkimas, kraujavimas ir danties išklibimas. Dar labiau ligai pažengus – dantis iškrenta.

Kad išvengti karieso ir parodontito, būtina įveikti juos sukeliančius faktorius. Profilaktika veikia faktorius, kurie skatina šių ligų atsiradimą ir plitimą. Dantų profilaktika susideda iš 4 pagrindinių grupių:

▪ Tinkama mityba
▪ Nuolatinė sisteminga priežiūra
▪ Fluorizavimas
▪ Reguliarus apsilankymas pas odontologąLaimėtojų garbės lenta
Pagalba naujokams ir ne tik čia
Forumo taisyklės ir ne tik čia
Atsijungęs
ValedyData: Antradienis, 2009-12-22, 1:52 PM | Žinutė # 2
[ (LT) ]

Grupė: Admin padejėja
Lygis:
Miestas:Ten kur širdis
Forumo mylimieji
Žinutės: 9789
Apdovanojimai: 62
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Svarbiausios dantų priežiūros taisyklės
▪ Dantis reikia valyti bent po pagrindinių valgymų ir ne trumpiau kaip 3 minutes.
▪ Po 2-3 mėn. šepetėlį pakeiskite nauju.
▪ Dantų pastoje turėtų būti fluoro ir neturėtų būti abrazyvinių medžiagų (balinančios pastos).
▪ Visavertė dantų priežiūra neapsieina be dantų siūlų ir specialaus skalavimo skysčio.
▪ Cukraus turintys užkandžiai skatina karieso atsiradimą. Dėmesio: tiek jogurtas ar dribsniai, kiek ir saldinti gėrimai, gali turėti daug cukraus.
▪ Becukrę kramtomąją gumą geriausia kramtyti iškart po smaguriavimo saldumynais apie 20 min. Tai atitolina karieso atsiradimą.
▪ Du kartus per metus dantis reikia profilaktiškai pasitikrinti pas dantų gydytoją.


Laimėtojų garbės lenta
Pagalba naujokams ir ne tik čia
Forumo taisyklės ir ne tik čia
Atsijungęs
ValedyData: Antradienis, 2009-12-22, 1:55 PM | Žinutė # 3
[ (LT) ]

Grupė: Admin padejėja
Lygis:
Miestas:Ten kur širdis
Forumo mylimieji
Žinutės: 9789
Apdovanojimai: 62
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Ar amalgamos plombos kenksmingos?
Amalgama vadinamas metalų lydinys, kuriame vienas iš komponentų yra gyvsidabris. Stomatologijoje nuo 1826 m. vartojamos amalgamos plombos. Jos sudarytos iš gyvsidabrio ir kitų metalų mišinio (sidabro, alavo, vario ir labai mažo kiekio cinko) santykiu 1:1. Nežiūrint amalgamos pranašumo dėl bakteriocidinių savybių, ilgaamžiškumo ir didelio atsparumo kramtant (ypač tinkamos krūminių dantų restauravimui), šios plombos nusileidžia kompozicinėms helio plomboms estetinėmis savybėmis - tai juodos spalvos plombos.

Šiandien daug diskutuojama, ar ilgainiui kietėdamos, traukdamosi ir trupėdamos amalgamos plombos išskiria gyvsidabrį. Tokiu būdu patekęs gyvsidabris gali kauptis organizme ir labai lėtai pasišalinti. Tai nėra įrodyta, todėl labai baimintis nevertėtų. O ir gamintojai teigia, kad naujausiose amalgamų plombose visas gyvsidabris yra sujungtas su sidabru, todėl jokia žala žmogaus organizmui neįmanoma. Tačiau bus vertinga žinoti sekančią informaciją apie gyvsidabrį.

Kaip gyvsidabris (Hg) patenka į organizmą?

▪ per plaučius (įkvėpus garų) patenka metalinis Hg, kuris per virškinamąjį traktą nesirezorbuoja
▪ per virškinamąjį traktą (prarijus) ir odą patenka neorganiniai ir organiniai gyvsidabrio junginiai

Gyvsidabris kaupiasi skirtinguose organuose, priklausomai nuo junginio, kuriame jis yra, – daugiausia kepenyse, smegenyse arba inkstuose.

Kokius sveikatos sutrikimus gali sukelti gyvsidarbis?

Pagrindiniai simptomai yra susiję su centrinės nervų sistemos ir inkstų pažeidimais:

▪ Viduriavimas, pykinimas
▪ Depresija, baimės jausmas
▪ Dirglumas, miego sutrikimai
▪ Galvos ir raumenų skausmai, tremoras
▪ Dermatitas
▪ Padidėjęs seilėtekis
▪ Gingivitas, pabalę dantenos ir išklibę dantys
▪ Klausos ir regėjimo sutrikimai (kaupiasi lęšiuke)
▪ Mažakraujystė (anemija)
▪ Imunodeficitas
▪ Inkstų nepakankamumas
▪ Kepenų nepakankamumas

Būdingas dermatitas, vadinama “alergija gyvsidabriui”, pasireiškia retai – tik 0,2 proc. apsinuodijimo atvejų.

Ką daryti?

Jei gydytojas nustatė, kad esate apsinuodijęs gyvsidabriu, prieš tai, kol nuspręsite kreiptis į dantų gydytoją dėl amalgamos plombų pašalinimo, turėtumėte įsitikinti, ar nėra kitų šaltinių. Gyvsidabrio šaltiniu gali būti medžiagos, naudojamos stomatologijos laboratorijose, medienos konservantai, herbicidai, insekticidai, pirotechnika, termometrai, dažų gamyba.
Pašalinus amalgamos plombas, gyvsidabris liks organizme ir pasišalins lėtai su šlapimu. Ypatingiems atvejams yra medikamentų (dimerkaprolis, sukcimeras), kurie pagreitina jo pašalinimą iš organizmo.

Kaip nustatomas gyvsidabris?

Jei kyla įtarimų dėl apsinuodijimo gyvsidabriu, tiriami plaukai. Jei yra įtariama "alergija gyvsidabriui", odos ligų gydytojas gali atlikti specialų alerginį testą.


Laimėtojų garbės lenta
Pagalba naujokams ir ne tik čia
Forumo taisyklės ir ne tik čia
Atsijungęs
zuikaData: Antradienis, 2009-12-22, 3:00 PM | Žinutė # 4
[ (LT) ]

Grupė: Patikimi
Lygis:
Miestas:......
Forumo mylimieji
Žinutės: 3559
Apdovanojimai: 26
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
o gal kas naudoja kokia balinancia dantu pasta,ir ji kazkiek tai padeda?
Atsijungęs
ValedyData: Antradienis, 2009-12-22, 3:07 PM | Žinutė # 5
[ (LT) ]

Grupė: Admin padejėja
Lygis:
Miestas:Ten kur širdis
Forumo mylimieji
Žinutės: 9789
Apdovanojimai: 62
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Aš asmeniškai nesu naudojusi būtent dantų balinimui skirtų pastų...nes manau ,kad tos pigesnės esančios dantų pastos prekybos centruose yra nekokybiškos ir neveiksmingos..o brangioms gaila pinigų...

Laimėtojų garbės lenta
Pagalba naujokams ir ne tik čia
Forumo taisyklės ir ne tik čia
Atsijungęs
ValedyData: Antradienis, 2009-12-22, 3:09 PM | Žinutė # 6
[ (LT) ]

Grupė: Admin padejėja
Lygis:
Miestas:Ten kur širdis
Forumo mylimieji
Žinutės: 9789
Apdovanojimai: 62
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:

LYCON laboratorija gamina tik aukščiausios kokybės natūralią kosmetiką ir burnos higienos priemones
LYCON laboratorijos įkūrėjas ir vadovas ERCOLE LODOLA yra biologijos mokslų daktaras, jis panaudojo visas savo farmacinio tyrėjo žinias ir patirtį, kad sukurtų labiausiai kliento pageidavimus atitinkančius produktus.
Dantų kremas VELYM balina dantis natūralių medžiagų pagalba.
VELYM – neabrazyvinis dantų kremas, kuriame yra natūralių ir veiksmingų medžiagų BIOLYCON ir daugybė dvejopo poveikio komponentų, pH neutralus.

Dėl to VELYM:
• Balina dantis - negadina dantų emalio
• Leidžia išvengti apnašų ir ėduonies.

Dantų balinimas. Charakteristika
Balinimas. Tinkamai susmulkintas kvarcas nebraižo dantų emalio. Kremo VELYM balinamasi poveikis gaunamas dėl ypač smulkių ir švelnių emalio nepažeidžiančių medžiagų. Naudojant jį reguliariai, dėl natūralios veikliosios medžiagos BIOLYCON poveikio gana greitai grįžta natūralus dantų spindesys, dingsta nuo maisto ar rūkymo atsiradusios dėmės. Dantų pasta, kurioje yra šių ypatingų medžiagų, kreme VELYM esantis fluoridas veikia ilgai.
Atliekant tyrimus pastebėta, kad fluoras geriausiai pasisavinamas naudojant dantų pastą, turinčią suderintą natrio fluorido ir kvarco abrazyvo sistemą.

Apsauga nuo apnašų ir ėduonies
Dantų apnašos – tai medžiagų sankaupos ant danties emalio. Jos susidaro iš bakterijų, baltymų, maisto likučių ir nuotrupų, epitelio elementų, akmenų. Dantų apnašos – svarbiausias veiksnys skatinantis dantų akmenų sankaupas, ėduonį bei dantenų ligas. Todėl čia gelbėja dantų kreme VELYM esanti natūrali veiklioji medžiaga BIOLYCON, kurią sudaro:
• Rūgštis, pagaminta iš Islandijos kerpių. Šis augalas turi unikalių balinamųjų balinamųjų bei antibakterinių savybių; šalina dantų apnašas ir pradeda atstatyti natūralų baltumą, neleidžia daugintis bakterijoms, vystytis ėduoniui bei stabdo dantų akmenų susidarymą, stiprina imuninę sistemą.
• ECHINACINA B, gaunama iš ežiuolės šaknų, jau ištisus amžius naudojama žaizdoms ir infekcinėms ligoms gydyti. Ežiuolė vartojama ir dėl jai būdingo uždegimą mažinančio poveikio.
VELYM nekeičia burnos pH, kadangi šio kremo formulė sukurta atsižvelgiant į tai, kad:
• Dėl per didelio rūgštingumo atsiranda nedidelių skilimų danties emalyje ir susidaro sąlygos mikroorganizmų poveikiui bei dantenų uždegimui;
• Silpnai šarminis pH skatina dantenų ligų židinių atsiradimą.
Puikaus skonio dantų kreme VELYM naudojama brangaus Pydmonto mėtų aliejaus esencija. VELYM įpakuota į 100 ir 25 ml. Aliuminio tūbelę, kurioje rekomenduojama laikyti fluorido turinčią pastą. Tūbelės vidinę sienelė padengta specialia izoliacinė medžiaga, kaklelis užlydytas, kad oras nepatektų į vidų. Sudaroma aplinka, kurioje ilgam išsaugomas dantų kreme esančių medžiagų savybės. Fluoridas puikiai užtikrina, kad kremo poveikis bus ilgalaikis.
Naudojimas
Dantų kremą VELYM rekomenduojama naudoti kasdiena. Dantis valyti dantų šepetėliu ne trumpiau kaip 50-60 sekundžių. Optimalūs rezultatai pastebimi po 30 dienų. Vienkartinė dantų kremo dozė – maždaug žirnio dydžio. Geresnių rezultatų pasiekiama, kai šis dantų kremas naudojamas išsivalius dantis įprastine pasta. Sunaudojus 25 ml tūbelę norimas poveikis jau tampa pastebimas.
Informacija Jūsų stomatologui
Dantų kremas VELYM sukurtas LYCON laboratorijoje, Italijoje.
PAVIA universiteto Farmakologijos mokslinių tyrimų instituto farmakologijos laboratorijoje buvo atlikti ERITEMOS ir EDEMOS tyrimai su 25 savanoriais, vyrais ir moterimis nuo 18 iki 70 metų amžiaus. Tyrimų išvadoje teigiama, kad VELYM dantų kremas pagal papildomą DRAIZE klasifikaciją gali būti laikomas NEDIRGINANČIU.
Dantų kremą VELYM parduoda vaistinėse. Skirta suaugusiems.


Laimėtojų garbės lenta
Pagalba naujokams ir ne tik čia
Forumo taisyklės ir ne tik čia
Atsijungęs
zuikaData: Antradienis, 2009-12-22, 3:25 PM | Žinutė # 7
[ (LT) ]

Grupė: Patikimi
Lygis:
Miestas:......
Forumo mylimieji
Žinutės: 3559
Apdovanojimai: 26
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
nu ir prirasiai,aciu... mua susidomejau ta pasa VELYM,tik idomu kiek jis kainuoja ir kur ji galima gauti..
Atsijungęs
zuikaData: Antradienis, 2009-12-22, 3:37 PM | Žinutė # 8
[ (LT) ]

Grupė: Patikimi
Lygis:
Miestas:......
Forumo mylimieji
Žinutės: 3559
Apdovanojimai: 26
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
as su soda i savaite viena kart plaudavau,bet ji braizo emali,ir dar akute turiu ant danties bijau kad nenubraizytu..
Atsijungęs
KristalijaData: Antradienis, 2009-12-22, 4:13 PM | Žinutė # 9
[ (LT) ]

Grupė: Dalyviai
Lygis:
Miestas:zemaitija
Forumo mylimieji
Žinutės: 3656
Apdovanojimai: 8
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Quote (zuika)
o gal kas naudoja kokia balinancia dantu pasta,ir ji kazkiek tai padeda?

naudoju balinancia dantu pasta,man is vokietojos parveza,labai gera _liuks_ :_liuks_: _liuks_ dabtukai pabaltejo kazkur per 3sav _liuks_ :_liuks_:


Atsijungęs
ValedyData: Antradienis, 2009-12-22, 4:26 PM | Žinutė # 10
[ (LT) ]

Grupė: Admin padejėja
Lygis:
Miestas:Ten kur širdis
Forumo mylimieji
Žinutės: 9789
Apdovanojimai: 62
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Quote (Kristalija)
naudoju balinancia dantu pasta,man is vokietojos parveza,labai gera

Gal pavadinimą pasakytum miela


Laimėtojų garbės lenta
Pagalba naujokams ir ne tik čia
Forumo taisyklės ir ne tik čia
Atsijungęs
KristalijaData: Antradienis, 2009-12-22, 4:26 PM | Žinutė # 11
[ (LT) ]

Grupė: Dalyviai
Lygis:
Miestas:zemaitija
Forumo mylimieji
Žinutės: 3656
Apdovanojimai: 8
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Quote (Pabaisa)
Gal pavadinimą pasakytum miela

eurodont _liuks_ dar parasyta mazom raidelem zahnweissen miela


Atsijungęs
ValedyData: Antradienis, 2009-12-22, 4:28 PM | Žinutė # 12
[ (LT) ]

Grupė: Admin padejėja
Lygis:
Miestas:Ten kur širdis
Forumo mylimieji
Žinutės: 9789
Apdovanojimai: 62
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Quote (Kristalija)
eurodont dar parasyta mazom raidelem zahnweissen

Ačiū mua
Reiktų pasakyt vyrui ,gal parvežtų ir man


Laimėtojų garbės lenta
Pagalba naujokams ir ne tik čia
Forumo taisyklės ir ne tik čia
Atsijungęs
KristalijaData: Antradienis, 2009-12-22, 4:31 PM | Žinutė # 13
[ (LT) ]

Grupė: Dalyviai
Lygis:
Miestas:zemaitija
Forumo mylimieji
Žinutės: 3656
Apdovanojimai: 8
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Pabaisa, nera uz ka,man ta pasta tikrai superine,ir sese ir mam aja naudoja,jei reikia ryt galiu ir nufotkinti,jei tik nepamirsiu 10 ji nuo kavos pageltusius dantukus super pabalina _liuks_ galiu ir sese idet su baltais dantim juokas juokas :juoka

Atsijungęs
zuikaData: Antradienis, 2009-12-22, 10:40 PM | Žinutė # 14
[ (LT) ]

Grupė: Patikimi
Lygis:
Miestas:......
Forumo mylimieji
Žinutės: 3559
Apdovanojimai: 26
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
parveztines 100 kart geriau nei pas mus cia pirktos lietuvoj...
Atsijungęs
ValedyData: Antradienis, 2009-12-22, 10:49 PM | Žinutė # 15
[ (LT) ]

Grupė: Admin padejėja
Lygis:
Miestas:Ten kur širdis
Forumo mylimieji
Žinutės: 9789
Apdovanojimai: 62
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Quote (Kristalija)
Pabaisa, nera uz ka,man ta pasta tikrai superine,ir sese ir mam aja naudoja,jei reikia ryt galiu ir nufotkinti,jei tik nepamirsiu

Būtų malonu ,jei nepamirštum miela
Quote (Kristalija)
galiu ir sese idet su baltais dantim

kaip fainai būtų
Quote (zuika)
parveztines 100 kart geriau nei pas mus cia pirktos lietuvoj...Laimėtojų garbės lenta
Pagalba naujokams ir ne tik čia
Forumo taisyklės ir ne tik čia
Atsijungęs
Search:Kartą užsukęs negali sustoti© 2024