Šeštadienis, 2024-06-15, 6:50 PM
Welcome Svečias
Pagrindinis | Registracija | Prisijungti
''Kartą užsukęs, negali sustot...''

Forum moderator: Romeniukas  
Galvos skausmas
Ausra28Data: Pirmadienis, 2009-09-28, 1:17 PM | Žinutė # 46
[ (LT) ]
Grupė: Removed


Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:

Quote (laura)
O kas darosi galva skauda ar ir turi su aura?

Kartais paprastai skauda, kartais skauda ir akiduobes, ausis...pykina, kartais svaigsta galva...dažniausiai kairę galvos pusę...skausmo tai nemoku paaiškint, jis nežmoniškas...kai skauda, negaliu judėti...paprastai į mėnesį 1 priepolis po 3 dienas užeidavo, dabar jau ir po 2 būna... liudna paskutinį kartą kai buvo užėję, atrodė dangus su žeme maišos, bet tada dar spaudimas buvo nukritęs...o realios pagalbos kaip ir nėra...kartais tikrai pagalvoju, kad išprotėsiu nuo tokio skausmo...na, kas serga ta liga, supranta...
lauraData: Pirmadienis, 2009-09-28, 2:38 PM | Žinutė # 47
[ (LT) ]

Grupė: Dalyviai
Lygis:
Nuotaikos šypsniukas:

Miestas:jonava
Laukiamas dalyvis
Žinutės: 47
Apdovanojimai: 0
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Nu jo tie skausmai, nenoriu net atsiminti liudna atsimenu nori kazkur ilyst kur butu ramybe ir tyla, paskutinius kartus, kai buvo uzeje as palindau po dusu ir ilgai sedejau, man kazkiek padejo, gerai, kad aisku namie buvau...bet man nutirpsta kaire ranka, liezuvis ir galvoje tuscia tuscia, nieko net elementariausiu dalyku atrodo neatsimenu ta minute, kazkas siaubingo, bendradarbes buvo pakraupusios 27 Pas tave matai ta ilgoji migrena, net po 3 dienas, pas mane sake ta trumpoji kokia valanda, dvi ir praeina, bet tik kol vel atsistatau i vezias...
Atsijungęs
IrceData: Pirmadienis, 2009-09-28, 2:46 PM | Žinutė # 48
[ (LT) ]

Grupė: Admin padejėja
Lygis:
Forumo mylimieji
Žinutės: 11602
Apdovanojimai: 72
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už paaiškinimą, pagalbą Už nuoširdumą
Oi mergytes,ilindau cia ir siunciu jums savo uzuojauta,siaubas,kas per liga ta migrena...man siaip galva skaudeti pradeda ir as jau panikuoju,bet isgerus vaistu nuo skausmo praeina...o kai paskaiciau kas darosi,kai mirgena sergi,pakraupau,ka cia mano galvos skausmas...zodziu uzuojauta didziule mua
Ausryte laikykis,brangioji mua mua mua


Pagalba naujokams ir ne tik čia
Forumo taisyklės ir ne tik čia

MANO DARBELIAI
Atsijungęs
Ausra28Data: Pirmadienis, 2009-09-28, 3:29 PM | Žinutė # 49
[ (LT) ]
Grupė: Removed


Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:

laura, oooo kad man būtų tik 3 valandas... bet Tau ir žiauriai, nutirpsta rankos...eina sau...

Irce6, ačiukas, pupa mua

paguoda - sako su klimaksu išnyks, ale kad jis dar toli juokas

lauraData: Antradienis, 2009-09-29, 12:58 PM | Žinutė # 50
[ (LT) ]

Grupė: Dalyviai
Lygis:
Nuotaikos šypsniukas:

Miestas:jonava
Laukiamas dalyvis
Žinutės: 47
Apdovanojimai: 0
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Man gydytojas sake, kad ir po netumo gali sinykti, tikekimes taip ir bus miela
Atsijungęs
AtileData: Antradienis, 2009-11-17, 7:53 PM | Žinutė # 51
[ (LT) ]

Grupė: Dalyviai
Lygis:
Forumo mylimieji
Žinutės: 6166
Apdovanojimai: 41
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Forumo siela Už paaiškinimą, pagalbą Už nuoširdumą
is neto, gal pravers

Jei dažnai kamuoja galvos skausmas, jį sumažinti ar numalšinti galima taip: Kopūstų lapų kompresas. Sumaigykite šviežio kopūsto lapus, įdėkite į skarelę ir apsivyniokite galvą. Ant viršaus užsiriškite šiltą šaliką. Paimkite ant šaukštelio galo imbiero ir sučiulpkite. Jis veikia panašiai kaip "Aspirinas". Valgykite skumbrių ir sardinių - jų taukai padeda išvengti galvos skausmų. Kepenėlėse, riešutuose, žaliosiose alyvose bei kviečių sėlenose yra vario, kuris veikia kaip vaistas nuo skausmo. Stiklinė citrinų sulčių. Išspaudus visą citriną, ją reikia atskiesti kuo mažesniu vandens kiekiu ir išgerti be cukraus

Atsijungęs
lileData: Antradienis, 2009-11-17, 10:32 PM | Žinutė # 52
[ (LT) ]

Grupė: Dalyviai
Lygis:
Miestas:ukmergė
Aktyvus dalyvis
Žinutės: 450
Apdovanojimai: 1
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Quote (JM)
..o kokius tyrimus darė? Aš ėjau pas neuro okulitstą ir ausų, neurologą, sparndo ir galvos echoskopija,magnetinis rezonansas...ir pripažino po 20 metų skausmu ir 4 patikrinimų....tiesiog papuoliau pas daktarą kuris nežiūrėjo kaip į bereikalingus isteriškos bobos skausmus....nes budavo taip, ai jauna, ai sportininkė, ai stipri,nesąmonė, negali taip sirgti ir atmeta...

tai va kad, atsibodo man minti pas tuos daktarus vaistu nesamoningu prirašo ir nieko nepaddeda _pikt_


Atsijungęs
lileData: Antradienis, 2009-11-17, 10:34 PM | Žinutė # 53
[ (LT) ]

Grupė: Dalyviai
Lygis:
Miestas:ukmergė
Aktyvus dalyvis
Žinutės: 450
Apdovanojimai: 1
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Quote (Ausra28)
Kartais paprastai skauda, kartais skauda ir akiduobes, ausis...pykina, kartais svaigsta galva...dažniausiai kairę galvos pusę...skausmo tai nemoku paaiškint, jis nežmoniškas...kai skauda, negaliu judėti...paprastai į mėnesį 1 priepolis po 3 dienas užeidavo, dabar jau ir po 2 būna... paskutinį kartą kai buvo užėję, atrodė dangus su žeme maišos, bet tada dar spaudimas buvo nukritęs...o realios pagalbos kaip ir nėra...kartais tikrai pagalvoju, kad išprotėsiu nuo tokio skausmo...na, kas serga ta liga, supranta...

oi kaip tave suprantu nieko nenori tik tylos tamsos ir ramybės o nuo skausmo ašaros pačios byra ir nežinai ka daryti 12


Atsijungęs
RomeniukasData: Penktadienis, 2010-07-30, 9:35 PM | Žinutė # 54
[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:panevezys
Forumo mylimieji
Žinutės: 19290
Apdovanojimai: 23
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
Išsivaduokite nuo migrenos

Migrenos priepuolio labai baiminamasi. Jo ypač bijosi žmonės, patiriantys regėjimo sutrikimus, aurą, dėl kurios sutrinka regėjimas. Dažnai nuogąstaujama dėl smegenų naviko ar insulto. Laimė, kad šie piktybiniai procesai nėra tokie dažni kaip migrena, ir jiems, be galvos skausmų, būdingi kiti simptomai. „Nors migrenos simptomai labai vargina, tačiau nesukelia grėsmės gyvybei, o tarp priepuolių organizmo funkcijos atsinaujina. Be to, priepuoliams gydyti šiandien jau yra veiksmingų vaistų“, – sako Kauno medicinos universiteto klinikų Neurologijos klinikos doc. dr. Antanas VAITKUS. Jis atsakė ir į kitus klausimus apie šią ligą.

Kokios migrenos priežastys?

Ligos priežastys nėra visiškai aiškios. Yra keletas mokslinių teorijų. Kraujagyslinė teorija: priepuolio metu kraujagyslės galvoje iš pradžių susitraukia (migrenos pradžia), po to plečiasi (galvos skausmo fazė), sukeldamos galvos smegenų kraujotakos sutrikimą. Galvos skausmų simptomai kyla ir dėl nervų sistemos pakitimų. Migrenos priepuolio metu akivaizdžiai pasikeičia serotonino koncentracija, ši medžiaga išsiskiria visame organizme. Įtakos turi ir hormoniniai pokyčiai, kadangi, prasidėjus brendimui, migrena pasireiškia dažniau moterims nei vyrams.

Kas gali išprovokuoti priepuolį?

Migrenos priepuolį gali išprovokuoti tam tikri maisto produktai (sūris, šokoladas, citrusiniai vaisiai, alkoholis, kava, arbata, saldūs užkandžiai), nereguliarus maitinimasis, miego režimo pokyčiai (nemiga ar per ilgas miegojimas), galvos ir sprando skausmas (akių, dantų, žandikaulio skausmas), emocijos (stresas, nerimas), aplinkos veiksniai (ryški, žybčiojanti šviesa, per didelis įsitempimas, darbo viršvalandžiai, kelionė, orų permainos, stiprūs kvapai), hormoniniai pokyčiai moterims (nėštumas, geriamieji kontraceptikai, menstruacijos).
Dažniausiai priepuolį sukelia keli veiksniai vienu metu.

Kaip diagnozuojama migrena?

Specialių testų diagnozuoti migreną nėra. Diagnozė nustatoma remiantis apžiūra ir anamneze. Klausimai apie skausmo dažnumą, tipą, lokalizaciją, sukeliančius veiksnius, leidžia nustatyti diagnozę. Didelė problema yra tai, kad migrena neturi jokio ryšio su laboratoriniais tyrimais ar objektyviais požymiais. Prieš diagnozuojant retus migrenos tipus, reikia atmesti kitus galvos skausmus. Patikslinimui būtina neurologo konsultacija. Jis, esant reikalui, rekomenduos atlikti galvos smegenų kompiuterinę tomografiją ar branduolių magnetinį rezonansą.

Kaip migrena gydoma?

Migrenos gydymas orientuojamas į priepuolių nutraukimą ir profilaktinį gydymą. Labai svarbu išvengti priepuolius provokuojančių veiksnių. Vaistai ir nemedikamentinės priemonės tik padeda sumažinti priepuolių dažnumą ir sunkumą.

Nemedikamentinis migrenos gydymas

Tikslinga sumažinti provokuojančių veiksnių poveikį, palengvinti sprando ir nugaros skausmus. Fiziniai metodai (fizioterapija, akupunktūra, taškinis masažas), taip pat homeopatija, psichoterapija, žoliniai preparatai, padeda atsipalaiduoti ir profilaktiškai apsaugo daugelį žmonių. Sportavimas sumažina įtampą ir gali padėti išvengti priepuolių. Jei migrenos priepuoliai padažnėja prieš menstruacijas ar jų metu, yra hormonų įtaka skausmams, derėtų vengti preparatų su estrogenais, tarp jų ir kontraceptinių piliulių.

Priepuolio metu pabandykite ką nors suvalgyti. Švelnus maistas, skrudintos duonos riekelė ar biskvitas gali palengvinti pykinimą.
Geriausias būdas suvaldyti migreną – kelias valandas pamiegoti.

Priepuolių gydymas

Nestiprų galvos skausmą kartais galima nutraukti įprastiniais analgetikais arba jų deriniais. Labiausiai paplitę nuskausminantieji vaistai yra aspirinas arba paracetamolis. Lengvi opiatai veikia daug stipriau, tačiau juos vartoti galima tik rekomendavus gydytojui. Būtina žinoti, kad vartojant skausmui gydyti sudėtinius skausmą malšinančius vaistus reikia laikytis tikslių nurodymų, nes besaikis šių medikamentų vartojimas ilgainiui gali sukelti medikamentinius galvos skausmus.

Efektyviausi vaistai migrenos priepuoliams gydyti yra specifiniai vaistai nuo migrenos – triptanai. Jie sutraukia paburkusias galvos smegenų kraujagysles ir panaikina cheminius pokyčius smegenyse, vykstančius migrenos metu. Vaistus reikia vartoti kaip galima anksčiau, priepuolio pradžioje. Tada bus didžiausias vaisto poveikis.
Sumatriptanas ir naratriptanas (vaistinėse parduodamai atitinkamai Imigran ir Naramig pavadinimais) – tai triptanų klasės atstovai. Jie slopina migrenos priepuolį, sutraukdami tik tas kraujagysles, kurios paburksta priepuolio metu. Sumatriptanas greitai nutraukia migrenos priepuolį. Tai pirmasis sukurtas triptanas, išleidžiamas tablečių, nosies purkštuko ir injekcijų, paruoštų susileisti vaistą pačiam, pavidalu. Naratriptanas išleidžiamas tik tablečių pavidalu. Šis vaistas veikia lėčiau nei sumatriptanas, tačiau turi mažesnį šalutinį poveikį. Atsargiai šiuos vaistus turėtų vartoti žmonės, sergantys išemine širdies liga, nekontroliuojama hipertenzija.

Profilaktinis gydymas

Priepuolių profilaktika skiriama atsižvelgiant į skausmų intensyvumą, dažnį, gydymo efektyvumą. Jei migrena trukdo darbui ar visuomeninei veiklai, siekiant apsaugoti nuo priepuolio, tikslinga vartoti kasdien geriamas tabletes. Profilaktinis gydymas neatstoja priepuolių gydymo, todėl visada su savimi reikia turėti vaistų priepuoliams slopinti. Profilaktinei vaistų grupei priskiriami beta adrenoblokatoriai, kalcio kanalų blokatoriai, antidepresantai, nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo ar vaistai nuo epilepsijos. Po 3 ar 4 savaičių turėtumėte pajusti pagerėjimą.

Kiekvienam migrena sergančiam pacientui reikia rašyti detalų dienyną apie provokuojančius veiksnius, registruoti skausmo priepuolius, pažymėti vartotus vaistus. Nepamirškite jo eidami pas gydytoją, kad galėtų pasirinkti tinkamiausią gydymo būdą.


Pagalba naujokams ir ne tik čia

Atsijungęs
RomeniukasData: Trečiadienis, 2011-02-23, 9:25 AM | Žinutė # 55
[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:panevezys
Forumo mylimieji
Žinutės: 19290
Apdovanojimai: 23
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
Man nuo beprotiško galvos skausmo padėjo žalia bulvė, bet jau smausmas buvo beprotiškas,galvojau,kad galva sprogs,visa net tvinkčiojo,nuo skausmo net bloga buvo pykino,sakau gal aš čia kokią migreną įsitaisiau galvoju Niekada galva neskaudėdavo,o dabar užėjo tokie skausmai,kad net sienom galima lipti

Pagalba naujokams ir ne tik čia

Atsijungęs
LauritukeData: Trečiadienis, 2011-02-23, 9:28 AM | Žinutė # 56
[ (LT) ]

Grupė: Administratorė
Lygis:
Administratorė
Žinutės: 30254
Apdovanojimai: 36
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už forumo ir puslapio įkūrimą Forumo siela Plepučių,pleputė
Quote (Romeniukas)
čia kokią migreną įsitaisiau

oho tai tu gal nueik iki daktarės pasitikrinsi galvoju


Pagalba naujokams ir ne tik čia
Forumo taisyklės ir ne tik čia
Sveikinimų atvirukai

Atsijungęs
RomeniukasData: Trečiadienis, 2011-02-23, 9:33 AM | Žinutė # 57
[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:panevezys
Forumo mylimieji
Žinutės: 19290
Apdovanojimai: 23
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
Quote (Laurituke)
oho tai tu gal nueik iki daktarės pasitikrinsi galvoju

Tai mastau,kad reikės eiti,nes skausmas beprotiškas,net akis skauda,pačiai net bloga,galva pulsuoja, spaudimas jaučiu pradeda grybauti,širdis negražiai plaka,ir toks jausmas,kad sustos ar ištiks koks infarktas,nu žodžiu savijauta baisi,naktį jau galvojau sakyti vyrui kviesk greitąją nes kažkas darosi,toks jausmas kad mirsiu Bet kaip keista,niekada galva neskaudėdavo,o dabar po pietų taip kažkur nuo 5val kaip pradeda po truputi skaudėti taip ir stiprėja stiprėja,įdomiai. Sako nuo nervų galėjau kokią migreną įsitaisyti.


Pagalba naujokams ir ne tik čia

Atsijungęs
iditData: Trečiadienis, 2011-02-23, 9:44 AM | Žinutė # 58
[ (LT) ]

Grupė: Dalyviai
Lygis:
Miestas:klaipeda,kiskenai
Forumo mylimieji
Žinutės: 7417
Apdovanojimai: 7
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Quote (Romeniukas)
Bet kaip keista,niekada galva neskaudėdavo,o dabar po pietų taip kažkur nuo 5val kaip pradeda po truputi skaudėti taip ir stiprėja stiprėja,įdomiai. Sako nuo nervų galėjau kokią migreną įsitaisyti.

jei yra seimoj problemu arba pervargsti tiesiog reik raminamuju.pamatysi pades.o jei dar laiko psihologui atrastum butu isvis saunu.migrena nera taip lengvai nustatoma kaip cia rasei.as manau kad tau cia daugiau nervinis
Atsijungęs
RomeniukasData: Trečiadienis, 2011-02-23, 9:52 AM | Žinutė # 59
[ (LT) ]

Grupė: Super Moderatorius
Lygis:
Miestas:panevezys
Forumo mylimieji
Žinutės: 19290
Apdovanojimai: 23
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Už super moderavimą
Quote (idit)
jei yra seimoj problemu arba pervargsti tiesiog reik raminamuju.pamatysi pades.o jei dar laiko psihologui atrastum butu isvis saunu.migrena nera taip lengvai nustatoma kaip cia rasei.as manau kad tau cia daugiau nervinis

Tai aš ir taip manau,kad čia viskas prasidėjo nerviniu pagrindu. Bet dieve mano koks skausmas,galima ir išprotėti Vat ir dabar galva tokia gumine nelabai gerai jaučiuosi


Pagalba naujokams ir ne tik čia

Atsijungęs
snieguoliukeData: Trečiadienis, 2011-02-23, 10:08 AM | Žinutė # 60
[ (LT) ]

Grupė: Patikimi
Lygis:
Miestas:Panevėžys
Forumo mylimieji
Žinutės: 21154
Apdovanojimai: 20
Lytis: Moteris
Sukaupta jau

Dalyvio įvertinimas:
Quote (Romeniukas)
Tai mastau,kad reikės eiti,nes skausmas beprotiškas,net akis skauda,pačiai net bloga,galva pulsuoja, spaudimas jaučiu pradeda grybauti,širdis negražiai plaka,ir toks jausmas,kad sustos ar ištiks koks infarktas,nu žodžiu savijauta baisi,naktį jau galvojau sakyti vyrui kviesk greitąją nes kažkas darosi,toks jausmas kad mirsiu Bet kaip keista,niekada galva neskaudėdavo,o dabar po pietų taip kažkur nuo 5val kaip pradeda po truputi skaudėti taip ir stiprėja stiprėja,įdomiai. Sako nuo nervų galėjau kokią migreną įsitaisyti.

žinok panašei buvo mūsų auklėtojos dukrai, ėjo pas daktarus sakė visi migrena jauna esi nieko tokio galvoju galvoju bet ji net alpt buvo pradėjus nuo skausmo ir paskui nuvažiavo į vilnių o ten pasirodo netoli smegenų auglys, tai smegenys buvo ant tiek išbrinkusios, kad siaubas, tai iškart operavo, o dabar chemoterapija daro, bet lyg ir viskas gerai, o jai tik 23m 12


Kalba man už nugaros? Vadinasi aš priekyje ! Aptarinėja mano gyvenimą? Reiškia jis įdomesnis nei jų ! Stengiasi įžvelgti trūkumus? Reiškia pavydi ! O jei pavydi- vadinasi yra ko pavydėti :)
Atsijungęs
Search:Kartą užsukęs negali sustoti© 2024