Kaip "susitarti" su pavasarine alergija
Pavasarį nemažai žmonių skundžiasi užgulusia nosimi, ašarojančiomis akimis, sinusitu, čiauduliu ar odos problemomis. Tai sezoninis reiškinys-pavasarinė alergija, kuri (negydoma) gali sukelti astmą ir kitas kvėpavimo takų ligas. Pavasarį, ore sklando gausybė skirtingų augalų žiedadulkių, kurios pasiekusios kvėpavimo takus sukelia nemalonius simptomus. Nemanykite, kad alergija gali užklupti tik tuos žmones, kurie gyvena gamtoje. Vėjas žiedadulkes gali išnešioti šimtu kilometrų spinduliu. Alergija labai nemalonus dalykas, kuris gali trukti net ir visą vasarą. Ką daryti?
Jeigu jus kankina tikrai stipraus pobūdžio simptomai, geriau nejuokauti ir apsilankyti pas gydytoją.
Natūralūs būdai išvengti alergijos:
Imbieras. Imbiero šaknis turi daugybę priešuždegiminių ir antibakterinių savybių. Vartodami imbierinę arbatą ar dedami šaknį į maistą, jūs galite išvengti stiprių alergijos padarinių.
Česnakas. Jis kaip ir imbieras pasižymi anti-uždegiminėmis savybėmis. Česnakas ypač gerai veikia imuninę sistemą, padeda sumažinti alergijos sukeltus simptomus.
Garai. Kvėpavimas garais akimirksniu gali palengvinti ar visai pašalinti nemalonius alergijos sukeltus pojūčius. Puikiai veikia ir įvairūs eteriniai aliejai. Eukaliptas palengvina, išvalo kvėpavimo takus ir užmuša bakterijas. Pavasarį galite pasmilkinti šio aliejaus namuose, jis išvalys jūsų kvėpavimo takus ir kambario orą.
Pavojingiausios medžių žiedadulkės: alksnių, drebulės, buko, kedro, kadagio, ąžuolo, guobos, karklų.
Pavojingiausios žolės: paprastoji šunažolė, rugiai, gėlių žiedadulkės, pievų žolės.