Jei išsivystė sloga Regis, nėra įkyresnės ligos už slogą. Tai užgula nosį taip, kad neįmanoma pro ją kvėpuoti, tai iš jos ima varvėti skystas sekretas, tai pradeda skirtis tirštos gelsvos išskyros ir įsiskausta galva. Ir gydyk negydęs - slogos greitai atsikratyti nepavyks.
Nepaisant to, slogą, kaip ir kitas ligas, būtina gydyti. Bet pirmiausia reikia įsitikinti, ar sloga infekcinė, ar alerginė. Jeigu alerginė, iš nosies dažniausiai skiriasi skystas sekretas. Jis sutirštėja tik ilgai nesigydant. O kad taip neatsitiktų, reikia gydytis specialiais vaistais.
Šaltuoju metų laiku dažniausiai išsivysto infekcinė sloga, kurią iš pradžių - ne ilgiau kaip 3 dienas! - galima gydyti kraujagysles siaurinančiais vaistais. Jeigu per tiek laiko nepavyksta pasveikti, reikia pradėti į nosį lašinti, pavyzdžiui, persikų aliejų, kuris suminkština gleivinę ir palengvina sekreto pasišalinimą.
Sergant hipertenzija, kraujagysles siaurinančių vaistų reikia visiškai atsisakyti, nes jie gali padidinti arterinį spaudimą. Tokiu atveju geriau iš karto pradėti gydytis vaistingaisiais augalais. Pavyzdžiui, lašinant į nosį mišinius, pagamintus iš tam tikrų augalų sulčių: 0,5 valgomojo šaukšto jonažolės nuoviro ir 1 arbatinio šaukštelio alavijo sulčių; iš 1 dalies svogūnų ir 2 dalių česnakų sulčių; iš 2-3 česnako skiltelių sulčių, 1 arbatinio šaukštelio vandens ir 0,5 arbatinio šaukštelio medaus.
Deramai negydant slogos, gali ilgainiui išsivystyti lėtinis rinitas arba haimoritas. Šias ligas gydyti gerokai sunkiau, todėl reikia nedelsiant kreiptis į otorinolaringologą.
* Sergant sloga, šienlige, nosies ančių uždegimu, peršalus, labai naudingos eukalipto bei mėtos lapų, eglės pumpurų, kmyno žolės inhaliacijos. Pavyzdžiui, sumaišoma po 4 valgomuosius šaukštus mėtos bei eukalipto lapų ir 25 g eglės pumpurų: 1 valgomąjį šaukštą smulkinto mišinio užpilama vandeniu, 2 minutes pavirinama ir 10-15 min. pakvėpuojama iš indelio kylančiais garais. Tokios inhaliacijos daromos 2-3 kartus per dieną.
* Sergant sloga, į nosį lašinama atskiestų vandeniu citrinos sulčių.
* Rytais ir vakarais nosis plaunama druskos tirpalu (įsiurbiama į pipetę, atsargiai sušvirkščiama į vieną ir kitą šnervę, o po to iššnypščiama nosis). Be to, ant kaktos ir pakaušio dedama molio tirpalo pavilgus.
* 2 kartus per dieną nosis plaunama ugniažolės antpilu.
* Nosies valymas: į arbatinuką įpilama 1 stiklinė šilto pasūdyto vandens, ant jo snapelio užmaunamas čiulptukas su skylute, pro kurią nosimi lėtai siurbiamas tirpalas; jį išspjauname pro burną. Išsiurbus maždaug pusę tirpalo, paeiliui atsargiai iššnypščiamos abi šnervės. Taip pat padaroma ir išsiurbus visą tirpalą.
* Arbatinį šaukštelį pušies, eglės, kedro arba kėnio pumpurai užpilami 1 stikline vandens, 20 min. pavirinama, truputį atvėsinama ir kvėpuojama garais paeiliui abiem šnervėmis (kiekviena įkvėpdami maždaug po 80 kartų).
* Siekiant greičiau išgydyti slogą, reikia laikinai atsisakyti pieno produktų ir miltinių gaminių. O dar geriau - bent vieną dieną pabadauti.
* Sumaišoma po lygiai augalinio aliejaus (geriausia saulėgrąžų, alyvuogių arba kukurūzų) ir morkų sulčių, įlašinama 1-3 lašus česnako sulčių ir keletą kartų per dieną lašinama į nosį. Šis mišinys ne tik palengvina kvėpavimą pro nosį, bet ir ją dezinfekuoja.
* Nuluptą raudonąjį burokėlį išverdame nedideliame kiekyje vandens ir 2 kartus per dieną į kiekvieną šnervę įlašinama po 5 lašus nuoviro. Šiuo nuoviru galima 3 kartus per dieną išplauti nosį arba įkišti į kiekvieną šnervę juo suvilgytus tamponėlius ir palaukti 15-20 min. Vietoje burokėlių nuoviro galima naudoti raugintas jų sultis: po 2-3 lašus 3 kartus per dieną.
* Tirštą nosies sekretą šalina citrinos ir krieno sulčių lygių dalių mišinys: vartoti po 1 arbatinį šaukštelį 4 kartus per dieną, 3 min. prieš valgį.